Aktualności

II Półmaraton w Rolkarstwie Szybkim -Mistrzostwa Polski

Tegoroczny długi majowy weekend w Grodzisku Wielkopolskim, rozpoczął się na sportowo. 30 kwietnia br. ulicami miasta odbył się  II Półmaraton w Rolkarstwie Szybkim - Mistrzostwa Polski. Wspaniałe zawody, które dzięki prezesowi Skate2City, Panu Piotrowi Majewskiemu, na dobre wpisały się w kalendarz grodziskich imprez, to przede wszystkim wspaniała wiadomość nie tylko dla miłośników rolkarstwa, ale również wspaniałe sportowe widowisko dla jego  mieszkańców. W śród wielu  gości, którzy dopingowali zawody  był poseł Killion Munyama,  który jako jeden ze sponsorów wręczył nagrody najlepszym zawodnikom z powiatu grodziskiego, w kategorii kobiet i mężczyzn. Tegorocznym zawodom towarzyszył i dopingował również prezes Polskiego Związku Rolkarstwa.

/H.T/

Parada Parowozów w Wolsztynie

W sobotę 28 kwietnia poseł prof. Killion Munyama, uczestniczył w Paradzie Parowozów, które tradycyjnie otwierają Dni Wolsztyna. Wydarzenie to co roku przyciąga fanów kolejnictwa z całego świata. Należy podkreślić, iż tłumy fanów, wśród których był Poseł Munyama, z zachwytem podziwiały to wspaniałe widowisko. Niesprzyjająca aura nie wystraszyła również najmłodszych milusińskich, którzy wraz z rodzicami z zainteresowaniem, przyglądali się tej wspaniałej technologii historycznych  maszyn i które  specjalnie zostały przywiezione na Paradę. Podczas prezentacji, podziwiać można było min.: OKz32 i TKt48 z Chabówki, TKt48-18 z Jaworzyny Śląskiej, TKh05353 z Wrocławia, 475.179 z Czech, 18 201, 35 1019-5 i 03-2155 z Niemiec oraz Ol49-59 i Pt47-65 z Wolsztyna. 

Wiosenna Sesja  Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Strasburgu (24-28 kwietnia 2017r)

Wiosenna część Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, jest drugą częścią sesji 2017. Podczas posiedzenia członkowie zgromadzenia, wysunęli na pierwszy plan dyskusję na temat funkcjonowania instytucji demokratycznych w Turcji, jak również powracającego tematu o sposobach przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć wobec uchodźczyń, a także ochronie praw rodziców i dzieci należących do mniejszości religijnych. Złożono również prośbę o pilną debatę na temat,, europejskich wartości zagrożonych”, a   rosnącego populizmu, ksenofobii, antysemityzmu i islamofobii. Poseł Killion Munyama, podczas Komisji Migracji, Uchodźców i Osób Przesiedlonych, przedstawił swoje sprawozdanie, na temat; Rozwiązania potrzeb humanitarnych osób wysiedlonych wewnętrznie. Złożył raport o  metodach pracy oraz harmonogram jakie środki przeznaczone zostały na potrzeby humanitarne, gdyż poszczególne państwa stają w obliczu ogromnych wyzwań , jednakże sytuacja humanitarna tych państw objęta jest specjalną troską ze strony Europy. 

 

IX Edycja Balu Czerwonej Róży

Odpowiadając na zaproszenie Pani  Agnieszki Hanajczyk, poseł Killion Munyama wraz z małżonką byli gośćmi wśród wielu wspaniałych ludzi dobrej woli, na Balu Czerwonej Róży w Aleksandrowie Łódzkim. Wielka impreza charytatywna, na której licytowane są różne przedmioty ofiarowane  przez darczyńców. Cała zebrana suma pieniędzy, przeznaczona jest na pomoc najbardziej potrzebującym. Tegoroczny bal zadedykowany został dziewięciorgu małym Bohaterom, których nazwiska zostały wyczytane podczas imprezy. W tegoroczną edycję balu 22 kwietnia, włączył się również poseł powiatu grodziskiego Killion Munyama, ofiarując jeden z przedmiotów do licytacji.

/H.T/

https://www.facebook.com/KMMunyama/