Archiwum wiadomości

Konwencja Krajowa PO w Chorzowie

W dniu 29 czerwca 2013 r. Poseł Killion Munyama uczestniczył w odbywającej  się Konwencji Krajowej Platformy Obywatelskiej w Chorzowie na Śląsku.

 

czytaj więcej >>>

Podpisanie przez WSEiT umów o współpracę z firmami

W dniu 27 czerwca 2013 r. o godz. 12.00 w Sali Senatu Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu odbyło się spotkanie inaugurujące współpracę Uczelni z przedstawicielami świata biznesu. Na spotkaniu Pani Kanclerz mgr Violetta Musa przybliżyła ideę współpracy WSEiT ze światem biznesu, przedstawiła interesariuszy zewnętrznych z którymi Uczelnia podpisała obustronne umowy o współpracy. Przedstawiciele świata biznesu opowiedzieli o planowanych działaniach i korzyściach współpracy z Uczelnią. W spotkaniu uczestniczył Poseł na Sejm RP dr hab. ekonomii Killion Munyama.

czytaj więcej >>>

"Bieg z Koroną" - pod moim patronatem

15 czerwca br. w Bukowcu k./Nowego Tomyśla odbył się "Bieg z Koroną" - bieg przełajowy na 15 km, którego poseł Killion Munyama objął swoim patronatem. Gratulacje dla organizatorów i biegaczy!

Wizyta w Sejmie Wielichowian

Współpraca między Polską a Etiopią

W czwartek 13 czerwca br. uczestniczyłem w spotkaniu z przedsiębiorcami polskimi zainteresowanymi inwestowaniem w Etiopii, które odbyło się w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Omawialiśmy współpracę pomiędzy Polską i Etiopią, a także możliwości rozwijania stosunków gospodarczych, politycznych i kulturalnych.
Następnie spotkaliśmy się w Sejmie RP z ambasadorami w Polsce i Etiopii.Omawialiśmy współpracę pomiędzy Polską i Etiopią i możliwości rozwijania stosunków gospodarczych, politycznych i kulturalnych.

W drodze na najwyższe szczyty Afryki pod moim patronatem!

Miło mi poinformować, że zgodziłem się objąć patronatem ciekawy afrykański projekt, mający na celu zdobycie najwyższych afrykańskich szczytów.
Projekt prowadzony przez Roberta Gondka nazywa się "W drodze na najwyższe szczyty Afryki" i ma na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju.
Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na facebookowym profilu projektu: http://www.facebook.com/SzczytyAfryki, a także na stronie internetowej projektu: http://www.stronagerbera.pl
Najbliższy etap projektu planowany jest na wrzesień tego roku, a jego celem będzie zdobycie najwyższej góry w Zambii, czyli mojego rodzinnego kraju.
Jako ciekawostkę mogę dodać, że góra ta nie posiada jeszcze nazwy!
Powodzenia!

Otwarcie Hali Sportowej w Wapnie

1 czerwca 2013 r. Poseł Killion Munyama wziął udział w uroczystym otwarciu nowo wybudowanej hali sportowej przy Zespole Szkół w Wapnie, powiat wągrowiecki. Obiekt wybudowany został za pieniądze pochodzące ze środków własnych gminy oraz dotacji z Unii Europejskiej.
Nowa hala to nie tylko boisko do siatkówki i koszykówki. To także siłowania, szatnie, nowocześnie wyposażona kotłownia oraz panele słoneczne służące do wytwarzania ciepłej wody.