Archiwum wiadomości 

Spotkanie Posła Killiona Munyama z  młodzieżą  ZSP im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. 

Na zaproszenie nauczycieli i młodzieży grodziskiej Landrynki, w dniu 8 czerwca br. poseł KiIlion Munyama gościnnie wygłosił swoją opinię i doświadczenia na temat szeroko pojętej tolerancji, która była głównym tematem spotkania. Ciekawie przygotowany wstęp przez uczniów szkoły, był dobrym wprowadzeniem do tematu tolerancji, która nadal jest ciężko tolerowana i akceptowana, nie tylko wśród młodzieży, ale całego społeczeństwa. Poseł również odpowiadał na pytania przygotowane przez młodzież, które nie tylko dotyczyły tolerancji, ale także  pracy w Sejmie RP.

Wizyta Posła w Szkole Podstawowej w Parzęczewie

W dniu 8 czerwca 2015 roku, poseł Killion Munyama złożył wizytę uczniom Szkoły Podstawowej w Parzęczewie. Wizyta była tym bardziej oczekiwana przez uczniów, gdyż kilkoro z nich wzięło udział w konkursie pt.” Szkoła Marzeń”, organizowanym przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci , a okręgowa jego część organizowana była w  biurach poselskich i senatorskich. W przemiłej atmosferze i gościnności Pani dyrektor, poseł Killion Munyama wręczył dyplomy i upominki uczniom biorącym udział w konkursie. Jeden z uczniów, Jakub Bucki, odbierze swoją nagrodę w Sejmie RP, gdyż dostał się do etapu ogólnopolskiego. Poseł poświęcił również  czas wszystkim uczniom, opowiadając o Afryce, życiu w Zambii a także pracy w Sejmie RP. Po zakończeniu dzieci licznie oblegały posła by złożył im swój autograf z imienną dedykacją.

Wmurowanie aktu erekcyjnego w fundamenty grodziskiego szpitala

W poniedziałek 8 czerwca br. poseł Killion Munyama, uczestniczył w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego w fundament rozbudowywanej części szpitala  SP ZOZ. Poseł Killion Munyama, złożył gratulacje, a także w  swej wypowiedzi podkreślił jak bardzo ważny jest szpital, aby społeczeństwo miało poczucie bezpieczeństwa. 

Współpraca Polski z Tanzanią jest możliwa.

Dnia 9 czerwca 2015 r. w Poznaniu odbyło się spotkanie Afrykańsko - Polskiej Izby Handlowej - Pro Africa oraz Tanzańsko - Polskiej Grupy Parlamentarnej Zgromadzenia Narodowego Tanzanii. Tematem wiodącym spotkania było partnerstwo gospodarcze pomiędzy krajami. W spotkaniu brał udział również Poseł Killion Munyama, który podkreślał w rozmowie z przedstawicielami Tanzanii, jak bardzo zwiększają się obroty gospodarcze pomiędzy Polską a krajami całej Afryki, w różnych branżach.

Wizyta Przewodniczącego Senatu Kenii w Polsce

Dnia 10 czerwca 2015 r. z oficjalną wizytą w Polsce, przebywał przewodniczący Senatu Kenii, Pan David Ekwee Ethuro wraz z grupą kenijskich senatorów. Podczas swej wizyty, delegaci spotkali się między innymi  z posłem Killionem Munyama. Kenia to jeden z 7 najszybciej rozwijających się krajów Afryki wschodniej, dlatego rozmowy dotyczyły głównie przyszłej współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a Kenią.

VI Memoriał Macieja Frankiewicza

W dniach od 11 do14 czerwca 2015 roku, na Hipodromie Wola w Poznaniu, odbył się VI Memoriał Macieja Frankiewicza, który jest jednym z najlepiej zorganizowanych zawodów konnych na świecie Zawodom w sobotnie popołudnie 13 czerwca br. przyglądał się również poseł Killion Munyama, który przyjął zaproszenie od prezesa CWJ Hipodrom Wola. Najważniejszy konkurs zawodów jeździeckich CSI4*na Hipodromie Wola wygrał Francuz Cyril Bouvard. Najlepszy z Polaków była Mściwoj Kiecoń. Bouvard triumfował na koniu Quasi Modo.

Oceń Władzę

Kończąca się już w październiku VII kadencja Sejmu i Senatu, jest okazją do podsumowania pracy polskich parlamentarzystów poszczególnych okręgów wyborczych. Plebiscyt oceniający władzę parlamentarzystów ogłosił dziennik Głos Wielkopolski. Plebiscyt trwał od 12 do 30 czerwca 2015 roku. Poseł Killion Munyama reprezentujący okręg Pilski (38),  będący wiceprzewodniczącym  podkomisji   d/s   instytucji finansowych, członek komisji spraw zagranicznych Sejmu RP, przewodniczący i wiceprzewodniczący różnych grup bilateralnych, zastępca delegata do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy (ZPRE), ponadto organizator i współorganizator misji gospodarczych z polskimi przedsiębiorcami do krajów afrykańskich, uzyskał największe uznanie wyborców w okręgu Pilskim (38), otrzymując liczbę głosów 15498 co w efekcie dało mu pierwsze miejsce.

Wizyta Posła w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu 

18 czerwca 2015 roku, poseł Killion Munyama złożył wizytę w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu. Na wizytę posła uczniowie oczekiwali z niecierpliwością, gdyż dwunastu uczniów tejże szkoły wzięło udział w konkursie „Szkoła Marzeń” organizowanym przez Parlamentarny Zespół do spraw Dzieci, a okręgowa jego część organizowana była w biurach poselskich i senatorskich. Uczennica Weronika Rybicka, której pracę plastyczną do dalszego etapu wybrało biuro poselskie Killiona Munyama otrzymała wyróżnienie w etapie ogólnopolskim. Nagrodą był wyjazd do Sejmu RP, gdzie z rąk posła Killiona Munyama otrzymała nagrodę oraz dyplom z wyróżnieniem. Pozostali uczniowie również odebrali dyplomy oraz upominki z rąk posła na apelu, który zorganizowali właśnie dla niego. Poseł został serdecznie przywitany przez dyrektora szkoły, wójta Gminy Kaźmierz, grono pedagogiczne oraz uczniów. Zarówno dyrektor szkoły jak i wójt gminy, pięknymi słowami podziękowali Posłowi Killion Munyama za zaangażowanie i opiekę jaką objął uczniów podczas konkursu. Poseł opowiedział uczniom o swojej pracy w Sejmie i afrykańskiej ojczyźnie po czym odpowiadał na ciekawie  pytania uczniów.

Mecz Charytatywny

Dnia 20 czerwca 2015 roku o godz. 18:00 na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim, rozegrany został mecz charytatywny pomiędzy drużynami Gwiazd Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski vs Służb Ratowniczych Powiatu Grodziskiego. Uroczystego  wprowadzenia zawodników na boisko dokonali Prezes Dyskobolii Pan Zbigniew Drzymała,  Burmistrz Grodziska Wlkp. oraz Starosta Grodziski.
W drużynie Gwiazd Dyskobolii zagrali min. Piotr Rocki, Marcin Zając, Piotr Piechniak . Wszystkich byłych piłkarzy klubu można było podziwiać jak za dawnych lat, którzy potwierdzili swoją dobrą formę, a także przypomnieli piękne chwile kiedy zdobywali dla Grodziszczan Puchar Polski . W drużynie Służb Ratowniczych Powiatu Grodziskiego, oprócz ratowników zgrał również poseł na Sejm RP Killion Munyama, który również wykazał się doskonałą grą oraz  kondycją fizyczną. Końcowy wynik meczu to 10:3 dla drużyny Gwiazd Dyskobolii. Niezależnie od wyniku, cel był szczytny z którego całkowity dochód przekazany został na rzecz Grodziskiego szpitala.

Konkurs o Nagrodę Posłanki na Sejm RP Marii Małgorzaty Janyska

Już po raz  III w tym roku, odbyła się kolejna edycja konkursu  o Nagrodę Marii Małgorzaty Janyska, do której zaproszenia dołączył poseł Killion Munyama.  Tegorocznym tematem konkursu była samorządność w mojej gminie „Jak zmieniła się moja gmina na przestrzeni 25 lat?”. W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkół Podstawowych, Gimnazjów, a także Szkół Ponadgimnazjalnych. Do konkursu przyłączyło się czworo uczniów naszego powiatu ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków  w Grodzisku Wlkp., którzy w dniu 22 czerwca 2015 roku z rąk posłanki Marii Małgorzaty Janyska i posła Killiona Munyama otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a także przyjęli gratulacje. Po gratulacjach posłowie spotkali się z dyrekcją szkoły.

Powitanie Lata w Śniatach 

W niedzielę 28 czerwca br. mieszkańcy Śniat w niezbyt sprzyjającej aurze pogodowej przywitali tegoroczne lato. Impreza plenerowa zorganizowana została przez Lokalną Grupę Działania„Stowarzyszenie Ziemi Grodziskiej Leader”, Radę Sołecką Śniat oraz Centrum Kultury Wielichowo. Zaproszenie do wzięcia udziału w wydarzeniu otrzymał również poseł Killion Munyama. Wszystkich przybyłych gości oraz mieszkańców przywitał sołtys wsi Pan Wacław Nowak.  Imprezie towarzyszyły licznie atrakcje takie jak: przelot motolotnią, występy artystyczne dzieci i młodzieży, a także liczne konkurencje sportowe.

Gminne Zawody Strażackie w Kamieńcu

W dniu 14 czerwca 2015 roku, na stadionie im. Józefa Kopaczewskiego w Kamieńcu, odbyły się zawody strażackie. Organizatorem zawodów był Zarząd ZOSP RP w Kamieńcu, na zaproszenie którego poseł Killiona Munyama  przyglądał się zmaganiom poszczególnych konkurencji strażackich, a także z wielką przyjemnością wręczał pamiątkowe dyplomy.