Archiwum wiadomości

XV Sesja Rady Gminy Kamieniec

Na początku czerwca br., poseł Killion Munyama wziął udział w XV sesji Rady Gminy Kamieniec. Na sesji zatwierdzono sprawozdanie finansowe gminy oraz udzielono Wójtowi absolutorium za rok 2015.

Pan poseł wręczył bukiet kwiatów Pani Aurelii Ratajczak dotychczasowej Skarbnik, która przeszła na emeryturę. Podziękował za nieoceniony wkład wniesiony w budowę lokalnej samorządności, za sumienność i rzetelność w wprowadzeniu finansów gminnych. 

 

X Jubileuszowy  Półmaraton Słowaka 

Tegoroczny X Jubileuszowy Półmaraton Słowaka w Grodzisku Wielkopolskim odbył się 12 czerwca 2016 roku.  Wydarzenie sportowe, na które corocznie czeka całe społeczeństwo miasta, licznie oglądało półmaratończyków pokonujących swój dystans ulicami miasta. Na zaproszenie burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Pana Henryka Szymańskiego wybrał się również  poseł Killion Munyama który w towarzystwie burmistrza oraz innych zaproszonych gości wziął udział we  wręczaniu medali finiszującym biegaczom na mecie.

Historia Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka” pokazuje, że sport skłania nie tylko do pokonywania własnych celów, barier, ale też kształtuje charaktery i łączy ludzi.

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy

W dniach 20-24 czerwca br. poseł Killion Munyama uczestniczy w Zgromadzeniu Parlamentarnych Rady Europy (ZPRE). Podczas wczorajszej sesji Zgromadzenie zainicjowało akcję NO HATE, NO FEAR. Parlamentarzyści z 47 krajów postanowili wspólnie walczyć z nienawiścią, niezależnie od przyczyn hejtu i osób których on dotyka.

W zgromadzeniu uczestniczyła również Nadia Sawczenko, która powróciła do ZPRE po zwolnieniu z więzienia w Rosji. Podczas posiedzenia Komisji ds. Równości i Niedyskryminacji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w dniu  22 czerwca 2016 r., pan poseł Killion Munyama został wybrany sprawozdawcą  komisji nad raportem pt. "Promowanie równości i różnorodności w polityce."