Archiwum wiadomości

Posiedzenie Komisji ZPRE w Paryżu

W dniach od 5-12-2016 r do 8-12-2016 r. odbyło się w Paryżu, kolejne już w tym roku Posiedzenie  Komisji Równości i Niedyskryminacji oraz Komisji Migracji, Uchodźców i Osób Przesiedlonych w których uczestniczył poseł Killion Munyama. Na komisji omówione zostały kwestie dotyczące przemocy i dyskryminacji na bazie pochodzenia etnicznego, a także przedstawione zostały wstępne rezolucje na temat zakończenia cyber dyskryminacji oraz nienawiść w Internecie. W swoim wystąpieniu poseł podjął temat przemocy na tle narodowościowym w Polsce i w innych krajach europejskich. Omówił również zagadnienia dotyczące przemocy i nienawiści w Internecie. Podczas odbytej komisji, jej członkowie  wybrali  posła  Munyama,  na  sprawozdawcę podczas kolejnego posiedzenia komisji.

 

Wizyta uczniów grodziskiego LO w Sejmie RP 

W dniach 14-15 grudnia br., uczniowie i ich opiekunowie  z LO im. Juliusza Słowackiego z Grodziska Wlkp., dzięki staraniom burmistrza miasta odbyli wycieczkę do Warszawy. Uczniowie tejże szkoły oprócz zwiedzania przepięknych warszawskich zabytków odwiedzili również Sejm RP, gdzie spotkali się z posłem z powiatu grodziskiego, panem Killionem Munyama. Podczas zwiedzania Sejmu, poseł towarzyszył młodzieży i ich wychowawcom, a także odbył przemiłe spotkanie z uczniami, podczas którego padło wiele ciekawych  pytań ze strony licealistów.

Jubileusz ZSP im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim

9 grudnia 2016 roku grodziska "Landrynka" obchodziła 30-lecie swojego istnienia. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego kierowany przez Panią dyrektor mgr Annę

Matysiak to szkoła z wieloletnimi tradycjami. Jej uczniowie niejednokrotnie zapisali się jako laureaci licznych konkursów międzyszkolnych w różnych dziedzinach naukowych. Obchodzony

jubileusz to bardzo ważne wydarzenie dla całej społeczności szkolnej, która na zawsze zapisze się w ich pamięci. Wśród licznie zaproszonych gości w uroczystości jubileuszowej uczestniczył również

poseł Killion Munyama, który na ręce Pani dyrektor złożył kwiaty oraz serdeczne gratulacje za całokształt dotychczasowych osiągnięć i starań jakie szkoła prezentuje w powiecie grodziskim oraz poza jego granicami.

/H.T/

Starszaki Słodziaki

Na łamach tygodnika Dzień Nowotomysko-Grodziski został ogłoszony plebiscyt na najsympatyczniejszą grupę starszaków-przedszkolaków. Grupy zostały zaprezentowane na łamach czasopisma.
W dniach od 29 listopada do 20 grudnia 2016 r.  można było oddawać głosy na swoch ulubieńców. Zwycięzcami  została grupa przedszkolaków „Pszczółki” z Przedszkola nr 2 na os. Bajkowym w Nowym Tomyślu. Jednym z fundatorów plebiscytu był Poseł Killion Munyama, który osobiście na ręce Pani dyrektor Elżbiety Bobrowicz oraz wychowawczyni grupy wręczył ufundowaną nagrodę. Przemiłe spotkanie, jakie zafundowały przedszkolaki zakończyło się wspólnym zdjęciem oraz podziękowaniami od dzieci i wychowawców.

/H.T/