Archiwum wiadomości

Spotkanie Piwowarów w Grodzisku Wielkopolskim

Piwowarzy z Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych w dniu 28 kwietnia  2012 roku spotkali się w Grodzisku Wielkopolskim. Zaproszono byłych pracowników grodziskich Browarów.
Spotkanie zorganizowano ponieważ prezes stowarzyszenia Pan Andrzej Sadownik otrzymał próbki piwa grodziskiego do oceny przez znawców smaku piwa grodziskiego. Próbki dostarczył browarnik z USA ze stanu Oklahoma, który wyprodukował piwo grodziskie i zamierza je produkować na skale handlową w USA. Degustatorzy bardzo wysoko ocenili przedstawione próbki piwa i wskazali to najbardziej zbliżone do parametrów jakie posiadało oryginalne Piwo Grodziskie. Spotkanie koordynował Pan Marian Bochyński kolekcjoner z Grodziska Wielkopolskiego oraz członek Zarządu Powiatu Pan Sławomir Górny. Browarnicy ze stowarzyszenia bardzo ucieszyli się zainteresowaniem Pana Posła Killiona Munyamy ich działalnością oraz poparciem ich starań aby marka Piwa Grodziskiego zyskała trwałe miejsce na liście produkowanych piw wg. starych receptur. Zapewniali, że tak jak do tej pory czynić będą starania w celu utrwalenia marki - Piwo Grodziskie.

Powołanie Komisji Nadzwyczajnej do spraw Reformy Emerytalnej

Na posiedzenie Sejmu w dniu 27 kwietnia 2012 r. został powołany i wybrany skład osobowy Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia niektórych projektów ustaw z zakresu zabezpieczenia społecznego. Wśród 26 członków komisji jest poseł Killion Munyama. Komisja będzie pracować nad rządowymi projektami ustaw dotyczących podniesienia wieku emerytalnego do 67 lat oraz zmian w emeryturach mundurowych.

Spotkanie u Dyrektora Wielkopolskiego Oddziału NFZ

Dnia 23 kwietnia 2012 r Poseł Killion Munyama uczestniczył w spotkaniu parlamentarzystów z Dyrektorem Wielkopolskiego Oddziału NFZ. Spotkanie poświęcone było aktualnej sytuacji w ochronie zdrowia. Omówiono postępowania konkursowe ogłoszone przez Wielkopolski Oddział NFZ na lata 2012-2016. Przedstawiono kryteria konkursowe dla poszczególnych poradni oraz kryteria oceny ofert . Wśród tych kryteriów oceniano ciągłość, kompleksowość, jakość, dostępność, cenę świadczonych usług. W oddziale złożono 5993 oferty oraz 901 odwołań .

Spotkanie z Parlamentarzystami z Indonezji

18 kwietnia 2012 roku na terenie Sejmu RP odbyło się spotkanie Członków Komisji Finansów Publicznych z  delegacją Parlamentu Indonezji, w których uczestniczył Poseł Killion Munyama .
Na spotkaniu  Członkowie Komisji Finansów Publicznych omówili funkcjonowanie systemu finansowego w Polsce oraz podzielili się doświadczeniami w zarządzaniu długiem publicznym. Delegacja Parlamentarzystów Indonezji przedstawiła swoje doświadczenia w zakresie finansów publicznych i wyraziła swoje zadowolenie z owocnego spotkania.

Wystawa o życiu kardynała Adama Kozłowieckiego w Sejmie

„W poszukiwaniu pojednania - z otwartymi dłońmi”-to tytuł otwartej 11 kwietnia 2012 r. w Sejmie wystawy poświęconej kard. Adamowi Kozłowieckiemu, jezuicie, byłemu więźniowi Dachau i słynnemu misjonarzowi, pierwszemu biskupowi Lusaki. Wystawa ma na celu przybliżenie osoby kardynała Adama Kozłowieckiego jako oddanego kapłana oraz obrońcy praw człowieka i orędownika niepodległości narodów. Ponadto podkreśla przesłanie misjonarza, że wytrwała służba na rzecz drugiego człowieka jest najpiękniejszym świadectwem żywej wiary i istotą głębokiego humanizmu.

 

Pochodzący z Zambii poseł Killion Munyama podkreślił, że „kard. Kozłowiecki był dla Zambijczyków bardzo ciepłym człowiekiem. - Walczył o to, by Zambia była niepodległa, samowystarczalna z politycznego punktu widzenia. Patrzymy na niego jak na człowieka, który wyzwolił w Zambijczykach narodową siłę” – mówił poseł Munyama. Jak dodał, „kardynał wprowadził również ducha katolicyzmu w społeczeństwo, w którym do tej pory dominowały inne wyznania. – Dla Zambijczyków, którzy są katolikami, jest on już praktycznie osobą świętą” – powiedział parlamentarzysta.

 

 

Orlik w Krzyżu Wlkp. oficjalnie otwarty

W poniedziałek 2 kwietnia br. senator Mieczysław Augustyn, posłanka Maria Janyska i posłowie Adam Szejnfeld i Killion Munyama wzięli udział w otwarciu kompleksu sportowego „Moje Boisko – Orlik 2012” w Krzyżu Wielkopolskim. Otwarcia uroczystości dokonał burmistrz Zygmunt Jasiewicz, który powitał przybyłych gości i przedstawił sprawozdanie z realizacji inwestycji.