Aktualności

Wizyta w ZM Tarnów

W dniu  17 kwietnia 2014 r. Poseł Killion Munyama odwiedził ZM Tarnów. Zakłady Mechaniczne mają uznaną pozycję dostawcy sprzętu wojskowego dla polskich sił zbrojnych i innych służb mundurowych, jak też odbiorców zagranicznych.

ZM Tarnów bierze aktywny udział w programie rządowym "Go Africa", niedawno przedstawiciele firmy uczestniczyli w misji gospodarczej do Angolii. 

Czy pociągi z PESY pojadą do Afryki?

16 kwietnia br. Poseł Killion Munyama  wspólnie z panią poseł Iwoną Kozłowską  z spotkali się z Tomaszem Zaboklickim, prezesem firmy PESA S. A. w Bydgoszczy  w sprawie misji gospodarczej pod patronatem grupy parlamentarnej Polsko-Kenijskiej do Kenii.  PESA S. A. w  Bydgoszczy  zajmuje się budową, modernizacją i naprawą taboru szynowego. To polska firma z ponad 160-letnimi tradycjami, a jednocześnie nowoczesna, innowacyjna i otwarta na potrzeby rynku.  

Spotkanie z przedstawicielami Klubu Przedsiębiorców Powiatu Grodziskiego

Dnia 15 kwietnia br. poseł Munyama spotkał się z przedstawicielami Klubu Przedsiębiorców Powiatu Grodziskiego w celu omówienia przygotowań do konferencji planowanej na 15 maja 2014 r. Gośćmi konferencji będą członkowie Rządu Zambii oraz przedstawiciele biznesu tego kraju. Konferencja będzie poświęcona  przedstawieniu wzajemnych możliwości współpracy gospodarczej. Obecnie realizowany jest etap przygotowania spotkania, dlatego też zachęcamy zainteresowanych do kontaktu z Biurem Poselskim w Grodzisku Wlkp., w celu omówienia ewentualnego udziału w konferencji.

 

Finansowanie przedszkoli i ich funkcjonowanie

W poniedziałek , 14 kwietnia 2014 r. Poseł Killion Munyama uczestniczył w spotkaniu w Urzędzie Gminy Granowo poświęconemu funkcjonowaniu przedszkoli i ich finansowaniu. Wójt Zbigniew Kaczmarek wraz z urzędnikami urzędu zaangażowanymi w realizację tego obowiązku gminy, przedstawili część  finansową i organizacyjną w obu profilach przedszkoli: przedszkole publiczne i przedszkole prowadzone przez stowarzyszenie. Omówiono aspekty prawne związane z finansowaniem przedszkola niepublicznego oraz powstające różnice w wysokości przekazywanych subwencji.

Wizyta w Sejmie RP gości z Rakoniewic i Wioski

4 kwietnia 2014 r.,  na zaproszenie posła Killiona Munyamy, gościły w Warszawie rodziny: Państwa Turała z Rakoniewic i Państwa Schulz z Wioski, które podczas tegorocznego finału WOŚP wylicytowały zaproszenie do Sejmu ufundowane właśnie przez posła. W programie przewidziano zwiedzanie Galerii Sali Posiedzeń Sejmu, na której trwały obrady plenarne i można było na żywo przyglądać się pracy posłów. Dzieci miały niecodzienną okazję zasiąść za stołem obrad w Sali Kolumnowej, a na koniec pojawiła się możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z politykami, których na co dzień dość często możemy oglądać w tv.

Misja gospodarcza RIG z Łodzi do Angolii

W dniach 29.03-03.04.2014 r. Poseł Killion Munyama wspólnie z Regionalą Izbą Gospodarczą z Łodzi uczestniczył w misji gospodarczej do Angolii. Wiele udanych spotkań  z przedsiębiorcami  angolskimi już niedługo zaowocować może zwiększeniem obecności polskich firm na tym mało znanym dotychczas rynku afrykańskim.

Członkowie misji, reprezentujący firmy z sektora rolniczego (Pronar), informatycznego (ASSECO) i przemysłu obronnego (ZM Tarnów, WCBKT SA) wzięli udział w spotkaniach z przedstawicielami Angolskiej Agencji Inwestycji Prywatnych, Dowództwa Armii, Ministerstwa Rolnictwa, Ministerstwa Energetyki i Zasobów Wodnych, angolskich banków i firm ubezpieczeniowych. W ramach misji zorganizowano także, wspólnie z Angolskim Stowarzyszeniem Przemysłowców, spotkanie z angolskimi przedsiębiorcami.