Archiwum wiadomości 

Konferencja Prasowa

Dnia 17 kwietnia 2015 roku, w Biurze Poselskim Posła Killiona Munyama, odbyła się konferencja prasowa podsumowująca I kadencję prezydentury Bronisława Komorowskiego. Konferencję przeprowadzili  , Pani Poseł Maria Małgorzata Janyska oraz Pan Poseł Killion Munyama. Głównymi tematami konferencji były tematy dotyczące bezpieczeństwa, jego programu i modernizacji sił zbrojnych, umocnienia pozycji Polski w  NATO. Podsumowano program „ Dobrego Klimatu dla Rodziny”, ułatwień dla obojga rodziców oraz elastycznej organizacji pracy, która jest bardzo ważnym elementem godzenia pracy z obowiązkami domowymi i rodzicielskimi. Na konferencji omówiono także tematy dotyczące gospodarki barier ograniczających  jej konkurencyjność, o przywróceniu Nagrody Gospodarczej prezydenta RP dla przedsiębiorstw wnoszących szczególny wkład w budowę konkurencyjności polskiej gospodarki. Rozmawiano również na tematy polskiego prawa oraz Nowoczesnego Patriotyzmu.

 

51. Inauguracja Dni Olimpijczyka w Racocie

W piątek 17 kwietnia o godz. 15:30 w Racocie, już po raz drugi odbyła się 51. Centralna Inauguracja Dni Olimpijczyka. Na uroczystości, która przeprowadzona została z przepiękną oprawą zgodną z ceremoniałami olimpijskimi, wśród zaproszonych działaczy Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskich Olimpijczyków oraz Klubów Olimpijskich z całej Polski, obecny był również Poseł Killion Munyama. Całą inaugurację uświetniły pokazy młodych sportowców, wśród których mamy nadzieję, są przyszli Mistrzowie Olimpijscy.

 

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy

Poseł Killion Munyama, uczestniczył w kolejnej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Strasburgu w dniach od 20- 23 kwietnia 2015 r . Wśród wielu ważnych spraw, które zostały poruszone podczas zgromadzenia, dokonano również wyboru 5 sędziów do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Dotyczyło to kandydatów z Andory, Austrii, Finlandii, Irlandii oraz Liechtenstien. Na tej samej sesji wybrano również dwóch wiceprzewodniczących Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy z Grecji oraz  Bośni i Hercegowiny. Przedłożono także decyzję o przedłużeniu wykluczenia delegacji rosyjskiej w głosowaniu ZPRE. Gościem zgromadzenia był Król Belgii.

Międzynarodowa Konferencja Arbitraż i Mediacja

Dnia 17 kwietnia 2015 roku, już po raz kolejny odbyła się Międzynarodowa konferencja z cyklu Arbitraż i mediacja w teorii i praktyce pt. ” Państwo a ADR” zorganizowana przez Sąd Arbitrażowy przy Nowotomyskiej Izbie Gospodarczej. Na zaproszenie Prezesa Sądu Arbitrażowego, Poseł Killion Munyama był jednym z zaproszonych gości . W swych wystąpieniach zaproszeni goście z uznaniem odnieśli się do idei arbitrażu i mediacji realizowanej nie tylko na terenie naszego kraju, ale również poza jego granicami. W panelach poruszone zostały między innymi tematy dotyczące rozwiązywania sporów między inwestorami i państwem, regulacji prawnej arbitrażu, roli sądów państwowych w arbitrażu, a także o granicach integracji państwa w arbitrażu. Poruszonych zostało również wiele zagadnień funkcjonowania ADR w Polsce i na świecie.

 

Wizyta Przewodniczącej Komisji Unii Afrykańskiej

W dniu 16 kwietnia 2015 roku, grupa polskich parlamentarzystów miała zaszczyt gościć Panią Nkosazanę Diamili – Zuma Przewodniczącą Komisji Unii Afrykańskiej.