Archiwum wiadomości

 Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy

W dniach 18-22 kwietnia br. poseł Killion Munyama uczestniczył w Zgromadzeniu Parlamentarnych Rady Europy (ZPRE). Podczas sesji Zgromadzenia dyskutowano o bardziej zdecydowanej reakcji Europy na kryzys migracyjny oraz o debatę o stanie przestrzegania prac człowieka uchodźców i migrantów na Bałkanach Zachodnich. Parlamentarzyści  poruszyli temat rozwiązań służących zwiększeniu reprezentacji politycznej kobiet.  Kolejnych tematem była dyskusja na temat  postępowań w sytuacjach zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym oraz o  zaangażowaniu w walkę z antysemityzmem w Europie.

 

Rozpatrzyli wnioski w sprawie uchodźców i migrantów po wejściu w życie umowy UE – Turcja, a także debatę poświęconą wzmocnieniu europejskiej współpracy w zakresie zwalczania siatek terrorystycznych po zamachach w Europie.  

Spotkanie z prezydentem Włocławka

W dniu 26-04-2016 poseł Killion Munyama spotkał się z prezydentem Włocławka Panem Dr Markiem Wojtkowskim. Spotkanie poświęcone było, zorganizowaniu forum gospodarczego, na temat  „ Współpraca gospodarcza i inwestycyjna pomiędzy Polską a krajami afrykańskimi”.  Poseł Killion Munyama jako przewodniczący  reprezentował na tym spotkaniu Zespół Parlamentarny ds. Afryki.  

Rozbite marzenia Zambii

Zambia przez większość uważana jest za kompletną piłkarską prowincję. Oczywiście, reprezentacja tego kraju nie zalicza się do najbardziej utytułowanych. Umknąć nie powinny jednak osiągnięte przez nią sukcesy, jak choćby zdobycie Pucharu Narodów Afryki przed czterema laty. Za najlepszą bezapelacyjnie jedenastkę w historii Zambii uważana jest ta z pierwszej połowy lat 90.

  Zachęcamy do przeczytania artykułu, który pojawił się na stronie Retro Futbol.  ( link