Archiwum wiadomości

Szkolenie International Visitors Leadership Program (IVLP)

Dzięki zaproszeniu otrzymanemu od amerykańskiego Departamentu Stanu Poseł Killion Munyama wraz z innymi politykami/ekonomistami z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, Azji, Afryki i Ameryki Południowej przebywał w dniach od 13 lipca do 2 sierpnia br. w Stanach Zjednoczonych na  szkoleniu przedstawiającym amerykański model gospodarczy i finansowy. W ramach szkolenia Poseł spotkał się z przedstawicielami amerykańskich instytucji finansowych, Banku Rezerw Federalnych USA oraz Kongresu. Uczestnicy szkolenia przyjrzeli się jak działa amerykański system podatkowy, otrzymali wiedzę tłumaczącą politykę pieniężną USA, mechanizmy kreowania i kontroli długu oraz szereg innych rozwiązań, które mogą się okazać się pożyteczne w Polsce.

Koncert "Claret Gospel" w Grodzisku Wlkp. i Obrze

Niesamowitykoncert będący modlitwą dał w sobotę 20 lipca br. w kościele farnym w Grodzisku Wlkp. zespół "Claret Gospel" z Wybrzeża Kości Słoniowej. Zespół przybył do Grodziska Wlkp. z inicjatywy Posła Killiona Munyama na zaproszenie ks. proboszcza kościoła p.w. św. Jadwigi Śląskiej. Pan Killion Munyama był nieobecny ponieważ przybywa służbowo w USA, posła reprezentowała podczas koncertu żona - Elżbieta, syn - Filip oraz dyrektor biura poselskiego pan Hieronim Cichy.
Grodzisk Wielkopolski był jednym z wielu polskich miast na trasie koncertowej Claret Gospel. Do Polski zespół przyjechał poraz siódmy za sprawą Referatu Misyjnego Polskiej Prowincji Misjonarzy Klaretynów pod kierunkiem Ojca Romana Woźnicy - długoletniego misjonarza na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Licznie zgromadzeni w grodziskiej Farze słuchacze żywiołowo reagowali na muzyczną propozycję modlitwy Claret Gospel, klaskali i śpiewali razem z wykonawcami. Po koncercie zespół wraz z O. R. Woźnicą udał się do Obry, gdzie w Klasztorze OMI dał podobny koncert.

Życzenia z okazji Świeta Policji

Z okazji Święta Policji, które przypada 24 lipca, Poseł  Killion Munyama przebywający służbowo w USA wystosował życzenia i wyrazy uznania dla wszystkich Funkcjonariuszy za trud i poświęcenie, jakie wkładają w codzienną służbę. Życzenia na ręce Komendanta Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. mł. insp. mgr. Dariusz Rusinka przekazał dyrektor biura poselskiego posła Killiona Munyamy - pan Hieronim Cichy.

foto: KPP Grodzisk Wlkp.

Znamy kandydatów na Przewodniczącego PO

Nowy szef PO zostanie wybrany bezwzględną większością głosów. Jeśli w pierwszej turze żaden z kandydatów nie uzyska bezwzględnej większości głosów, przeprowadzona zostanie druga tura wyborów, do której przejdą dwaj kandydaci z największą liczbą głosów. Głosowanie odbywa się korespondencyjne oraz do 6 sierpnia br. internetowo. Odbywa się za pomocą kart do głosowania i kodów elektronicznych przesyłanych do członków Platformy listem poleconym.  Wyniki głosowania mają być znane 23 sierpnia br.