Archiwum wiadomości

Obchody Święta Policji w Sejmie RP

Dnia 23 lipca 2015 roku, w Sejmie RP odbyły się Obchody Święta Policji, którym towarzyszyła wystawa oraz konferencja „ 90 lat kobiet w Policji”. Konferencja naukowa odbyła się w Sali Kolumnowej Sejmu, której  organizatorem była Parlamentarna Grupa Kobiet. W wydarzeniu uczestniczyły m. in. Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa Błońska, premier Ewa Kopacz, wicemarszałek Sejmu Elżbieta Radziszewska, minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska , przedstawiciele Policji, parlamentarzyści oraz naukowcy.

Adam Bodnar nowym Rzecznikiem Praw Obywatelskich

Podczas 97 posiedzenia Sejmu RP, dr Adam Bodnar został wybrany przez Sejm na Rzecznika Praw Obywatelskich. Jeśli wybór zostanie zatwierdzony przez Senat obejmie urząd RPO i zastąpi dr Irenę Lipowicz. Za najważniejsze osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej uważa te związane z tematem praw człowieka. Młody 38 letni dr Adam Bodnar, chce m. in. tchnąć więcej energii w RPO, uaktywnić go na szczeblach lokalnych odbywając spotkania z organizacjami lokalnymi, działać blisko społeczeństwa.

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Wągrowcu

W dniach od 11 do 26 lipca 2015 roku, odbywały  się  Dni Wągrowca, którym towarzyszą różne uroczystości , turnieje sportowe oraz koncerty muzyczne. Na zaproszenie Burmistrza Wągrowca Pana Krzysztofa Poszwy, w dniu 25 lipca br. poseł Killion Munyama uczestniczył w Uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Wągrowcu z okazji Imienin Miasta oraz 25 Rocznicy Odrodzonego Samorządu Wągrowca. Podczas Uroczystej Sesji wysłuchano okolicznościowych przemówień zaproszonych gości , a także wręczono Honorowe Nagrody Miasta Wągrowca. Na zakończenie odbył się koncert okolicznościowy.

Piknik Sołtysów Powiatu Grodziskiego

25 lipca 2015 roku w sali wiejskiej w Jabłonnie, po raz kolejny odbył się Piknik Sołtysów . Na zaproszenie Starosty Grodziskiego Pana Mariusz Zgaińskiego, w pikniku uczestniczył również poseł Killion Munyama. Podczas pikniku nastąpiło rozstrzygnięcie XII edycji konkursu „ Sołtys Powiatu Grodziskiego”. Tytuły Sołtysów Powiatu Grodziskiego 2014 otrzymali ; Elżbieta Jędrzejczak- sołtys wsi Kobylniki, Halina Wajs – sołtys wsi Łąkie, Jan Stachowiak – sołtys wsi Pruszkowo.

Festyn Posła „ Bliżej Afryki”

Afryka to kontynent kojarzący się z dziką przyrodą, safari, Masajami, to krajobraz, który przyciąga tłumy turystów ciekawych egzotycznej kultury. Takie właśnie afrykańskie obyczaje i realia przybliżył nam poseł Killion Munyama organizując festyn „ Bliżej Afryki”, który odbył się 26 lipca br. w Wolsztynie.W przepięknej scenerii Wolsztyńskiego Parku, nad brzegiem jeziora, w którym pięknie odbijało się słońce, poseł dokonał otwarcia festynu. Na początku przywitał przybyłych gości, a także wszystkich  mieszkańców Wolsztyna i okolicznych gmin. Kierując swe słowa do uczestników festynu, podkreślił jak bliska Europie jest dzisiaj Afryka. Mówił jakie korzyści ekonomiczne i gospodarcze daje nam współpraca z krajami afrykańskimi. Zarówno eksport jak i import, oraz wszelkie inwestycje Polskich firm w Afryce to przecież nowe miejsca pracy. Kilka słów do zebranych widzów skierował również Pan senator Jan Filip Libicki, który również był obecny na festynie. Po wystąpieniach parlamentarzystów w Parku rozbrzmiewała już tylko afrykańska muzyka  zespołów  Claret Gospel z afrykańskiego Wybrzeża Kości Słoniowej oraz  Ricky Lion & Bongo Bongo, który nie tylko zagrał afrykańskie rytmy, ale również poderwał wszystkich widzów do różnych konkursów i zabaw takich jak;  pokaz mody afrykańskiej czy nauka gry na bębnach. Jako wokalistka  na scenie wystąpiła również córka posła Pamela Munyama.

Festyn Karczewo 2015

Dnia 11 lipca 2015 roku, sołectwo wsi Karczewo zorganizowało dla swych mieszkańców Piknik. W urokliwej wiejskiej scenerii, mieszkańcom wsi czas festynu umilała Grupa Szopena z Granowa. Na festynie nie mogło zabraknąć posła Killiona Munyama wraz z małżonką i najmłodszym synem. Jako mieszkańcy wsi wspólne z mieszkańcami uczestniczyli w festynie. Oprócz pokazów pierwszej pomocy,  jedną z głównych atrakcji festynu były rozgrywki drużyn piłkarskich w dwóch grupach wiekowych; grupa młodszych w której zagrał syn posła Filip i grupa starszych. W obydwu grupach nie brakowało prawdziwej rywalizacji sportowej . Dla uczestników rozegranych konkurencji sportowych, nagrody ufundował poseł Killion Munyama.