Archiwum wiadomości

Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Afryki

Posiedzenie PZ ds. Afryki w dn. 6 lipca 2016 r. poświęcone było Fundacji Harambee Polska. Działalność Fundacji obejmuje pomoc placówkom medycznym i oświatowym w Kenii. Głównym celem jest poprawa dostępu do służby zdrowia oraz podwyższenie jakości opieki medycznej w szpitalach Muthale i Mutomo w Kenii.

Regionalna Konwencja Programowa NAUKA I SZKOLNICTWO WYŻSZE

08 lipca 2016 roku w Poznaniu Pan poseł wziął udział w  Regionalnej Konwencji Programowej " NAUKA I SZKOLNICTWO WYŻSZE".  Jakie reformy powinno wprowadzać państwo, a jakie muszą być przeprowadzone przez same uczelnie i instytucje badawcze? W jaki sposób wzmocnić pozycję naszych szkół wyższych w światowych rankingach? Jak ulepszyć ich współpracę z pracodawcami i co zrobić, żeby stały się generatorem innowacyjności?

Globbus Team

09 lipca 2016 roku Pan poseł Killion Munyama na grodziskim rynku pożegnał ekipę Globbus Team. Ekipa Globbus Team w tym roku odwiedzi 12 państw w 35 dni kultowym Volkswagenem T3. Zapraszamy do odwiedzenia ich profilu i śledzenia ich wyprawy.

Copa Błota – Mistrzostwa Wielkopolski Piłki Błotnej 

W sobotę, 9 lipca odbyła się III edycja Copy Błota – Mistrzostwa Wielkopolski Piłki Błotnej w Kuźnicy Zbąskiej. Organizatorami wydarzenia są Piotr Gracz oraz Karolina Kaczmarek z Jabłonny. Do turnieju przystąpiło 18 drużyn, czyli 172 zawodników.

Poseł  Killion Munyama  ufundował puchary i medale dla zawodników.

Po zaciętej walce drużyn wygrała WLKP Chrząstawa w składzie: Mateusz Świętoniowski, Mateusz Jędrzejczak, Kacper Hildebrand, Bartosz Łański, Łukasz Piosik, Tomasz Piosik, Karol Jędrzejczak, Błażej Malarski, Piotr Molenda. Zawodnicy pierwszy raz brali udział w Copie Błota i jak widać był to świetny debiut. Czekamy, co pokażą w na następnych edycjach!

Drugie miejsce zdobył The Naturat Kąkolewo, który do III edycji królował na naszym boisku. Dwie wygrane z rzędu, w tym roku – niestety – musieli ustąpić miejsca WLKP Chrząstawa.

Trzecie miejsce zdobyła drużyna o nazwie FC Melanż, a czwarte Błońskożercy.

Nadmienić należy że już w wrześniu odbędą się Mistrzostwa Polski w Piłkę Nożną w Błocie.

 

 

Otwarcie nowego skrzydła szpitala - Grodzisk Wlkp.

W dniu 28 lipca br., poseł Killion Munyama, uczestniczył w uroczystości otwarcia nowego skrzydła Szpitala Powiatowego w Grodzisku Wielkopolskim. Na ręce Pana Starosty, poseł złożył serdeczne gratulacje z okazji podjęcia tak ważnej decyzji jaką była rozbudowa grodziskiego szpitala, który będzie służył nie tylko lokalnej społeczności. Swoje podziękowania skierował również do wszystkich osób oraz instytucji, które przyczyniły się do powstania tak wspaniałego i długo oczekiwanego obiektu.