Archiwum wiadomości

W Wolsztynie o "Planie dla Polski"

Poseł Killion Munyama w dniu 29 listopada br. spotkał się w Starostwie Powiatowym w Wolsztynie z jego mieszkańcami. Tematem rozmów były konsultacje „Planu dla Polski”. Poseł przedstawił główne założenia planu, składającego się z trzech filarów: Rodzina, Praca, Inwestycje. Formułowane pytania, zadawane przez przybyłych mieszkańców Wolsztyna oprócz zagadnień dotyczących programu „Plan dla Polski” dotyczyły głównie planów inwestycyjnych, szkolnictwa zawodowego oraz służby zdrowia.


Plan dla Polski - spotkania w powiecie grodziskim

Przed nami najważniejszy okres rozwoju Polski, musimy się do niego bardzo dobrze przygotować, dlatego - „Plan dla Polski”, który przygotowała Platforma Obywatelska jest konsultowany z obywatelami w całej Polsce, zarówno w miastach, miasteczkach jak i na wsiach . "Plan dla Polski" przewiduje działania w trzech dziedzinach: Rodzina, Praca, Inwestycje.

 

W dniu 27 listopada br. Poseł Killion Munyama razem z Posłem Adamem Szejnfeldem w ramach akcji "Plan dla Polski" - porozmawiajmy o konkretach spotkali się z mieszkańcami powiatu grodziskiego: w Wielichowie, Kamieńcu, Granowie i Rakoniewicach. Zebrani podczas wszystkich spotkań podnosili wiele kwestii i zadawali liczne pytania, szczególnie te dotyczące rodziny, inwestycji oraz związanego z tym rynku pracy. Na spotkaniu w Rakoniewicach burmistrz Gerard Tomiak serdecznie podziękował posłom za ich wsparcie dla gminy oraz wręczył im medale z okazji 350 - lecia Rakoniewic.

 

Poseł Killion Munyama planuje jeszcze spotkania w Wolsztynie - 29 listopada br. oraz w Grodzisku Wlkp. 10 grudnia br. Wcześniej odbył spotkanie w Obornikach Wlkp. na które licznie przybyli działkowcy z terenu miasta i gminy Oborniki.

Plan dla Polski - Porozmawiajmy o PolsceAkcja „Plan dla Polski” to cykl spotkań, podczas których będziemy prezentować projekty zapowiedziane przez premiera Donalda Tuska w expose (m.in. 700-800 mld zł na inwestycje, wsparcie dla małych i średnich firm, pakiet dla rodziny, w tym roczne urlopy macierzyńskie oraz budowa żłobków). Chcemy poznać opinie Polaków, przedyskutować te pomysły. Dlatego będziemy docierać do ludzi z informacjami co zrobiliśmy, co robimy i jakie zmiany planujemy przeprowadzić w najbliższej przyszłości. Zapraszam Państwa na spotkania:

26.11.2012

Oborniki Wlkp. Godz. 12.00

Biuro Poselskie, ul. Garażowa 7

27.11.2012

Wielichowo, godz. 12.00

Centrum Kultury

27.11.2012

Kamieniec, godz. 16.00

Salka OSP

27.11.2012

Granowo, godz. 17.30

Biblioteka Publiczna 

27.11.2012

Rakoniewice, godz. 19.00

Rynek 7

29.11.2012

Wolsztyn, godz. 18.30

Starostwo Powiatowe

03.12.2012

Siedlec, godz. 18.30

Gminny Ośrodek Kultury

10.12.2012

Grodzisk Wlkp., godz. 16.00

Centrum Kultury RondoSpotkanie z parlamentarzystami egipskimi w ramach Parlamentarnej Grupy Polsko-Egipskiej

W czwartek, 22 listopada 2012 r. Poseł Killion Munyama uczestniczył w posiedzeniu Polsko-Egipskiej Grupy Parlamentarnej. W spotkaniu brała udział delegacja przedstawicieli parlamentu egipskiego oraz egipskich partii politycznych. Tematem rozmów było wzmocnienie współpracy gospodarczej i turystycznej między Polską a Egiptem.

27.posiedzenie Sejmu RP 21 - 23 listopada 2012 r.

Zakończyło się 27. posiedzenie Sejmu RP VII kadencji. Likwidacja uciążliwych przepisów związanych z zameldowaniem oraz zapewnienie odpowiedniej liczby lekarzy w karetkach po 1 stycznia 2013 r. to tylko niektóre kwestie zawarte w projektach ustaw, które Sejm rozpatrzył na 27. posiedzeniu. W dniach 21-22 listopada br. poseł Killion Munyama brał również udział w pracach Komisji Finansów Publicznych i Komisji Spraw Zagranicznych oraz spotkaniu z parlamentarzystami egipskimi w ramach prac Parlamentarnej Grupy Polsko-Egipskiej.

Czytaj więcej...>>>

Życzenia z okazji Święta Pracownika Socjalnego

DRODZY PAŃSTWO!

 

Praca na rzecz osób potrzebujących jest szczególnym powołaniem i za tę szczególną pracę z okazji Waszego Święta chciałbym Wam serdecznie podziękować. Życzę Państwu wytrwałości, satysfakcji i radości z niesienia pomocy innym, zasłużonego uznania i szacunku, jak również zdrowia i pomyślności w życiu osobistym.

               

Poseł na Sejm RP

/-/ dr hab. Killion Munyama

 

Dzień Pracownika Socjalnego
Zyczenia_Swieto_Pracownika_Socjalnego.jp[...]
Plik JPG [152.3 KB]

Zjazd Krajowy PO - 5 lat stabilnego rozwoju

17 listopada w Warszawie, z udziałem premiera i szefa PO Donalda Tuska, zebrała się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej RP. Podczas posiedzenia podsumowano pięć lat rządów Platformy w Polsce, omówiono plany na kolejne trzy lata, a także dyskutowano o sprawach europejskich, w tym o negocjacjach ws. budżetu unijnego na lata 2014-2020.

Posiedzenie Rady Krajowej jest także początkiem akcji spotkań parlamentarzystów PO z obywatelami. Platforma rozpoczyna ogólnopolskie konsultacje „Planu dla Polski”, który składa się z trzech filarów: Inwestycje, Praca, Rodzina.

Podczas spotkań będziemy prezentować projekty zapowiedziane przez premiera Donalda Tuska w expose (700-800 mld zł na inwestycje, wsparcie dla małych i średnich firm, pakiet dla rodziny, w tym roczne urlopy macierzyńskie oraz budowa żłobków). Chcemy poznać opinie Polaków, przedyskutować te projekty. Dlatego będziemy docierać do ludzi z informacjami co zrobiliśmy, co robimy i jakie zmiany planujemy przeprowadzić w najbliższej przyszłości.

Mimo że ostatnie 5 lat nie należało do najłatwiejszych, to jednak udało się wiele zrobić. Jak podkreślił premier Donald Tusk: posłowie i senatorowie Platformy będą ponadto pytać ludzi, „co według nich jest istotne na najbliższe miesiące czy lata, co powinno być priorytetem działania rządu”.

 

Z raportem Pięć lat stabilnego rozwoju i Plan dla Polski można zapoznać się m.in. na stronach:

http://www.facebook.com/PlatformaObywatelska/photos_stream ,

www.plandlapolski.pl

Cieszmy się różnorodnością!

W piątek 16 listopada 2012 r. na zaproszenie Ambasadora Wielkiej Brytanii Robina Barnetta - Poseł Killion Munyama uczestniczył w spotkaniu: "Cieszmy się różnorodnością!", zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji a połączonego z otwarciem wystawy "Igrzyska Paraolimpijskie - Londyn 2012". Otwarta wystawa poświęcona jest zmaganiom paraolimpijczyków w Londynie. 46 fotografii przedstawia polskich sportowców, a także najciekawsze wydarzenia XIV igrzysk. Polacy zdobyli na Paraolimpiadzie 36 medali, w tym 14 złotych, 13 srebrnych i 9 brązowych.

>>>> zdjęcia z wystawy  "Paralympic Games London 2012"

26. Posiedzenie Sejmu RP - Zgromadzenie Narodowe

W dniach 15-16 listopada br. odbywało się 26. posiedzenie Sejmu RP. W pierwszym dniu Poseł K. Munyama, nie uczestniczył w obradach ponieważ brał udział w Konferencji naukowej w Heilbronn/Niemcy: "An Assessment of the European Union structural Funding - the Case of the Wielkopolskie Regional Operational Program". W drugim dniu posiedzenia Sejmu wziął udział w Uroczystym Zgromadzeniu Posłów i Senatorów, podczas którego przemówienie wygłosił Prezydent Republiki Francuskiej François Hollande.

>>>>>> Uroczyste zgromadzenie posłów i senatorów z udziałem prezydenta Francji François Hollande’a

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 2012 r. obchodziliśmy kolejną , 94 rocznicę odzyskania przez Polskę po 123 latach niewoli - upragnionej wolności. Na terenie okręgu wyborczego posła odbyły się liczne uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Wyjątkowo uroczysty charakter miały tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Grodzisku Wlkp. oraz Wielichowie, min. za sprawą niezwykłej oprawy, jaką uroczystościom nadała obecność żołnierzy 5 Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa.

Poseł Killion Munyama z racji licznych obowiązków nie mógł osobiście wziąć udziału, w tak ważnym   wydarzeniu. Reprezentował go zarówno w Grodzisku Wlkp. jak i Wielichowie jego asystent - dyrektor biura poselskiego - pan Hieronim Cichy, który w jego imieniu odczytał okolicznościowy list. Poseł w swoim adresie podkreślił , że "….. spotykamy się, by oddać hołd tym, którzy walczyli o wolną Polskę i dla wolnej Polski pracowali. Dzisiaj żyjemy w Polsce niepodległej, nasz patriotyzm powinien się objawiać nie tylko tym abyśmy pamiętali o bohaterach ale także tym abyśmy sięgając do tych  wzorców organizowali nasze działania tak, by Polska na zawsze cieszyła się wolnością, dostatkiem i bezpiecznym miejscem w jednoczącej się Europie".

Wizyta w Sejmie przesympatycznych uczniów z zielonogórskiego "Ekonomika"

ekonomik.jpg
Plik JPG [869.8 KB]

Dwa lata Prezydentury Bronisława Komorowskiego 6 sierpnia 2010 – 5 sierpnia 2012

 Prezydent Bronisław Komorowski podziękował imiennie posłom PO "...za wspólną pracę i wspólną drogę, którą idziemy razem od lat" oraz przedstawił sprawozdanie ze swojej pracy. >>> Sprawozdanie - dwa lata prezydentury.

prezydent.jpg
Plik JPG [288.5 KB]

Mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej w Tarnówku i w Ludzisku z wizytą w Sejmie RP

W dniu 7 listopada 2012 r. mieszkańcy oraz opiekunowie Domów Pomocy Społecznej w Tarnówku i w Ludzisku byli gośćmi  Posłów na Sejm RP: Pani Iwony Kozłowskiej i Pana Killiona Munyamy. Więcej na stronie >>>>>> Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Inowrocławiu     >>>> Galeria zdjęć 


Podziękowania dla Posła KIlliona Munyama
Podziękowania od Dyrektora Domu pomocy Społecznej w Tranówku za możliwość uczestnictwa w wycieczce do Sejmu RP oraz zwiedzania Stadionu Narodowego.
podziekowania.jpg
Plik JPG [64.3 KB]

Wystawa z "Otwartymi dłońmi"o ks. kard. Adamie Kozłowieckim - misjonarzu Zambii w Kamieńcu

Grodziski Poseł RP, rodem z Zambii - Killion Munyama otworzył 5 listopada br. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kamieńcu wspólnie z Senatorem RP Filipem Libickim , V-ce Prezesem Fundacji "Serce bez granic" Bogdanem Romaniukiem oraz dyrektorem gimnazjum Panią Genowefą Bentkowską - wystawę pt. "Z otwartymi dłońmi" o ks. kard. Adamie Kozłowieckim - misjonarzu Zambii.

 

Ekspozycja przedstawia Osobę oraz działalność Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ z uwzględnieniem jego osobistych przeżyć oraz działalności duszpasterskiej, społecznej i politycznej, jak również pokazuje formy pielęgnowania pamięci o „człowieku, którego docenił świat”. Na wystawę składa się dwadzieścia plansz ekspozycyjnych o formacie 90 cm x 120 cm. Wystawa ta była już prezentowana na terenie obozu w Dachau, w Sejmie RP, Parlamencie Europejskim w Brukseli oraz w Norymberdze w pomieszczeniach Akademii Caritas Pirckheimer-Haus. Uroczystość w Kamieńcu wzbogacił prezentowany fragment filmu dokumentalnego, poświęcony zmarłemu kardynałowi, a prezentowany przez samego reżysera Pana Rafała Wieczyńskiego (twórcę filmu o ks. J. Popiełuszko) oraz wykład ks. Jezuity dra Zbigniewa Cieślaka i prelekcja multimedialna wiceprezesa fundacji Pana Bogdana Romaniuka.


Kamienieckie gimnazjum od wielu lat realizuje projekty związane z misjami w Afryce. W latach 2001 - 2003 brało udział w akcji pt. "Mój szkolny kolega z Afryki", wtedy to również z inicjatywy obecnego Pana Posła prezentowana była na terenie szkoły "Wielka wystawa misyjna" na której prezentowano zdjęcia i przedmioty przywiezione z różnych placówek misyjnych w Afryce. Gośćmi specjalnymi wystawy była wtedy grupa "Zambian Vibes" z Zambii, która przyjechała do Polski na zaproszenie SWM z Krakowa aby wziąść czynny udział w propagowaniu dzieła misyjnego poprzez: uczestnictwo w audycjach radiowych, programach telewizyjnych, festynach i spotkaniach z ludźmi z całej Polski. Obecnie gimnazjum uczestniczy w projekcie "Adopcja na odległość" - wspierając finansowo edukację 14 letniej Elizy z Kenii.

>>>> Więcej na stronie Fundacji "Serce bez granic" , Fotogaleria zdjęć na stronie Fundacji