Archiwum wiadomości

Głos w sprawie związków partnerskich

25 stycznia br. Sejm odrzucił projekty ws. związków partnerskich zgłoszonych  przez PO oraz SLD i RP. Poniżej stanowosko Posła Killiona Munyama w tej sprawie,  które zawarte zostało w wywiadzie dla Instytutu Obywatelskiego. 

>>> wywiad dla Instytutu Obywatelskiego

34. Posiedzenie Sejmu RP

Wprowadzenie nowych zasad wykonywania przewozów drogowych, w tym reguł dostępu do zawodu przewoźnika drogowego to tylko niektóre zmiany w prawie uchwalone przez posłów w ostatnim dniu 34. posiedzenia Sejmu. Izba zmieniła ponadto m.in. ustawę o pomocy społecznej, mającą usprawnić udzielanie tego wsparcia osobom potrzebującym. Sejm przyjął też kilka informacji dotyczących działań rządu w 2011 r. w zakresie m.in. realizacji „Programu dla Odry - 2006” oraz „Krajowego programu zwiększania lesistości”.

>>> czytaj więcej

Zakończyło się 33. posiedzenie Sejmu

foto. K. Białoskórski

Zwalczanie opóźnień w płatnościach w transakcjach handlowych to tylko jedna z kwestii uregulowanych w przepisach uchwalonych przez posłów w ostatnim dniu 33. posiedzenia Sejmu. Izba przyjęła też m.in. zmianę w procedurze karnej dotyczącą składania zażaleń na postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa lub jego umorzeniu. Wśród decyzji podjętych przez posłów było także odrzucenie wniosku o odwołanie posłanki Wandy Nowickiej ze stanowiska wicemarszałka Sejmu.

>>> czytaj sejm.gov.pl

 

Spotkanie ze Strażakami Powiatu Grodziskiego

4 lutego 2013 roku poseł Killion Munyama - członek Poselskiego Zespołu Strażaków, uczestniczył w spotkaniu na którym przedstawiono sprawozdanie z realizacji zadań w 2012 r. Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wlkp.Nadrzędnym celem działań komendy w minionym roku było zapewnienie oczekiwanego poziomu bezpieczeństwa i przygotowania jednostek do prowadzenia działań ratowniczych oraz prowadzenie akcji edukacyjnych skierowanych do różnych grup społecznych. Cele określone w planach na rok 2012 zostały zrealizowane, w przypadku wielu zadań ich realizacja będzie też kontynuowana w bieżącym roku i latach kolejnych. Spotkanie miało miejsce w Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach.

 

Otwarcia stałej wystawy w Muzeum Ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej.

W niedzielę 3 lutego 2013roku w Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej otwarto stałą wystawę poświęconą życiu i działalności Wybitnego Polaka, Misjonarza Afryki – Kardynała Kozłowieckiego. Wystawę otwarto w ramach realizacji zadania pn. „Zakup wyposażenia na potrzeby działalności Muzeum ks. kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej – Etap I. W uroczystościach udział wzięło wielu znamienitych gości, w tym min. Bp Krzysztof Nitkiewicz – Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej; Bp Edward Frankowski – Prezes Zarządu Fundacji „Serce bez granic”; Jan Wieliński – były Ambasador RP na kraje afrykańskie; Posłowie Killion Munyama oraz Renata Butryn, którzy reprezentowali Parlamentarny Zespół ds. Afryki; Edyta Mydłowska-Krawcewicz – Dyrektor Centrum Informacyjnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Rafał Wieczyński – reżyser filmu „Popiełuszko. Wolność jest w nas" i wielu innych.

 

czytaj więcej >>>>www.cardinalekozlowiecki.pl

Noworoczne spotkanie w powiecie grodziskim

Dnia 1 lutego 2013 r., na zaproszenie Starosty Grodziskiego i przewodniczącego Rady Powiatu Grodziskiego - poseł Killion Munyama uczestniczył wspólnie z innymi posłami z regionu w spotkaniu noworocznym. Oprócz parlamentarzystów na spotkanie przybyło również wielu samorządowców z powiatu grodziskiego, nowotomyskiego i wolsztyńskiego. Znamienici goście, ale przede wszystkim gospodarze imprezy podsumowali działalność powiatu w roku 2012. Starosta Grodziska Wlkp. przedstawił m.in. zrealizowane zadania inwestycyjne, wydarzenia sportowe i kulturalne, których organizatorem był samorząd oraz plany na przyszłość.   W części artystycznej, zgromadzonym w Hali Sportowej zaprezentował się Chór Nuta w Nutę z Rakoniewic, działający przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Rakoniewickiej. Chór zaprezentował program pt. „Lata dwudzieste – lata trzydzieste w piosence i nie tylko…”. W programie można było usłyszeć m.in. piosenki Jana Kiepury, Hanki Ordonówny i Eugeniusza Bodo. Po części oficjalnej, Starosta Grodziski zaprosił wszystkich do drugiej części sali, gdzie uczniowie pod okiem opiekunów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kotowie przygotowali jak zwykle znakomity bankiet.