Aktualności

35 Ogólnopolska Giełda Birofilów

31 Maja w CK Rondo w Grodzisku Wlkp. odbyła się 35 Ogólnopolska Giełda Birofilów w której uczestniczył Poseł Killion Munyama. Giełda jak zawsze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem kolekcjonerów pamiątek i gadżetów związanych z piwowarstwem. Otwarcia całej imprezy dokonali wspólnie wicestarosta grodziski Antoni Kłak, burmistrz Grodziska Wlkp. Henryk Szymański oraz poseł Killion Munyama. W imieniu starosty grodziskiego poseł Killion Munyama wraz z wicestarostą Antonim Kłakiem uhonorowali wieloletniego organizatora grodziskich giełd pana Mariana Bochyńskiego, wręczając mu pamiątkową statuetkę i obraz Virginii Buraczewskiej przedstawiający zabudowania dawnego browaru grodziskiego. Podczas wydarzenia odbywał się także 8. Konkurs Piw Domowych.

 

90- Lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rakoniewicach

Dnia 31 maja 2014 roku Poseł Killion Munyama był gościem Ochotniczej Straży Pożarnej w Rakoniewicach, która obchodziła  90-lecie swojego powstania. Podczas tej podniosłej uroczystości, jakże ważnej instytucji społecznej, pan poseł Killion Munyama, podziękował za ofiarność i trud ponoszony w wypełnianiu swych obowiązków, życząc im również by nieustannie czuwał nad nimi św. Florian, oraz samych bezpiecznych powrotów z akcji. Na ręce Prezesa Zarządu Straży Pożarnej w Rakoniewicach pana  Krzysztofa Borowiaka wręczył kwiaty i list gratulacyjny.

 

 

10 lat w Unii Europejskiej

W poniedziałek 6 maja br. z inicjatywy Wójta Gminy Miedzichowo zorganizowana została konferencja: Młodzież w Unii Europejskiej - 10 lat minęło przy wsparciu Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz Ośrodka Debaty Międzynarodowej. Prelegentami byli: poseł Killion Munyama, przedstawicielka Ośrodka Debaty Międzynarodowej, wójt Gminy Miedzichowo oraz młodzież. Dyskusja prelegentów i zebranych na konferencji była bardzo merytoryczna i dowiodła, że nasza obecność w strukturach Unii Europejskiej odmieniła nasze gminy. Młodzież z Gimnazjum w Bolewicach pokazała dorobek uczestników w programach współfinansowanych ze środków UE. Wiele pytań młodzieży wskazuje, że młodzi interesują się tym co dzieje się w ich otoczeniu i wystawia im dobre świadectwo obywatelskiej postawy wobec wezwań codziennego życia oraz gwarantuje podjęcie przez nich trudów pracy dla swojego środowiska i kraju