Archiwum wiadomości

XXII Parada Parowozów w Wolsztynie

 

2 maja br. już po raz XXII odbyła się Parada Parowozów w Wolsztynie , na którą zjechała się liczna widownia sympatyków tych  wspaniałych maszyn. Wśród  zaproszonych gości obecny
był również Poseł Killion Munyama, który  wziął udział w uroczystym przecięciu wstęgi i otwarciu XXII Parady Parowozów .

XVII Regionalna Wystawa Koni Hodowlanych w Wapnie

3 maja 2015 roku, odbyła się Regionalna Wystawa Koni Hodowlanych w Wapnie. Na zaproszenie wójta Gminy Wapno w wystawie wziął udział również Poseł Killion Munyama. Wystawa, której towarzyszyły liczne konkursy i pokazy przyciągnęła liczna widownię a przede wszystkim miłośników koni.

Ochotnicza Straż Pożarna z Kamieńca z wizytą  w Sejmie RP

W dniu 8 maja 2015 roku, liczna grupa strażaków z gminy Kamieniec, odbyła wycieczkę do Warszawy, podczas której  odwiedziła Sejm RP. Na miejscu,  strażaków   oczekiwał poseł Killion Munyama, który podczas zwiedzania Sejmu RP towarzyszył zaproszonym gościom. Zwiedzający zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z posłem  w miejscach, które na co dzień często oglądają w telewizji. 

  Kampania „Uzależnia mnie tylko sport”

W dniu 9 maja 2015 roku, po raz pierwszy odbył się bieg pod hasłem „Uzależnia mnie tylko sport”, którego gospodarzem był Powiat Grodziski, koordynowany i przygotowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. W imprezie sportowo rekreacyjnej wzięło udział kilkaset osób. W biegach wziął udział również poseł  Killion Munyama , który na koniec wręczył ufundowany przez siebie puchar, zwycięzcy najstarszej grupy biegowej.

Polsko Arabski Kongres Gospodarczy  PolandArabiya Łódź 2015 

W dniach 13-14 maja 2015 roku, Regionalna Izba Gospodarcza w Łodzi zorganizowała Polsko-Arabski Kongres Gospodarczy POLANDARABIYA, w  którym uczestniczył również poseł Killion Munyama . Do Instytutu Europejskiego w Łodzi zjechało się wielu przedsiębiorców  oraz partnerów branżowych z czołowych polskich firm i instytucji. Liczną grupę przedsiębiorców arabskich reprezentowały m in. Arabia Saudyjska, Egipt, Liban jak również Zjednoczone Emiraty Arabskie. Kongres miał na celu nawiązanie współpracy pomiędzy polskimi i arabskimi firmami z różnych sektorów gospodarczych.

Dzień Polsko - Afrykański w Sejmie 

We wtorek 19 maja 2015 roku, w Sejmie RP, odbył się dzień Polsko – Afrykański, który obchodzony jest dla upamiętnienia utworzenia Organizacji Jedności Afrykańskiej. Jak co roku w ramach obchodów tych dni, dzień Polsko-Afrykański cieszył się wielkim zainteresowaniem. W obchodach wzięło udział wielu zaproszonych gości, jak również poseł Killion Munyama.

Otwarcie Konsulatu Honorowego Zambii w Warszawie

W dniu 20 maja 2015 roku nastąpiło uroczyste otwarcie Konsulatu Honorowego Zambii w Warszawie. Wśród przybyłych na tę uroczystość gości, obecny był również poseł Killion Munyama.

Otwarcie Nowego Inspektoratu ZUS w Grodzisku Wlkp.

W czwartek 21 maja 2015 roku, nastąpiło otwarcie długo oczekiwanego Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Grodzisku Wlkp. W uroczystym otwarciu Inspektoratu, wziął udział poseł Killion Munyama, który na Ręce Pani Marii Nowak Dyrektor ZUS I Oddziału w Poznaniu oraz Kierownik ZUS Inspektoratu w Grodzisku Wlkp. złożył serdeczne gratulacje. 

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rakoniewicach z Wizytą w Sejmie RP

W dniu 27 maja 2015 roku, uczniowie Szkoły Podstawowej  w Rakoniewicach, podczas swej  wycieczki do Warszawy odwiedzili również Sejm RP. Na miejscu spotkali się z posłem Killionem Munyama, który towarzyszył im podczas zwiedzania sejmu. Dzieci zwiedziły ciekawe miejsca naszego Parlamentu, które znają tylko z telewizji.

21 Święto Pieczarki w Wielichowie

Tradycją w Wielichowie, stało się już Święto Pieczarki, w którym licznie biorą udział mieszkańcy miasta oraz okolicznych miejscowości. Na Święcie Pieczarki obecny był poseł Killion Mynyama, który co roku czynnie bierze udział w organizowanych z tej okazji konkursach. W tym roku również nie mogło być inaczej.

ODSŁONIĘCIE TABLICY KAWALERÓW VIRTUTI MILITARI

29 maja 2015 roku, poseł Killion Munyama, na zaproszenie burmistrza Opalenicy, uczestniczył w uroczystości Odsłonięcia Tablicy Kawalerów Virtuti Militari. Uroczystości rozpoczęły się mszą w kościele parafialnym pw. Św. Mateusza, po czym nastąpiło odsłonięcie tablicy. Poseł Killion Munyama, złożył wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą bohaterów oraz odczytał adres okolicznościowy.

70 Lecie Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wlkp.

W piątek 29 maja Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wlkp. obchodziła swoje 70- lecie. Na uroczystość, która rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, przybyło wielu gości min. przedstawicieli władz oświatowych i samorządowych. Wśród gości obecny był również poseł Killion Munyama, który na ręce Pani dyrektor złożył gratulacje oraz życzenia, a także skierował kilka słów do zgromadzonych gości podkreślając znaczenie i rolę jaką pełni szkoła.