Archiwum wiadomości

KONFERENCJA z cyklu „Arbitraż i Mediacja w teorii i praktyce ”

28 marca br. Poseł na Sejm RP Killion Munyama uczestniczył w  Międzynarodowej Konferencji z cyklu: Arbitraż i mediacja w teorii i praktyce, zorganizowanej przez Sąd Arbitrażowy przy Nowotomyskiej Izbie Gospodarczej pod honorowym patronatem Starosty Nowotomyskiego Andrzeja Wilkońskiego. Wystąpienie Posła dotyczyło mediacji w polityce międzynarodowej.

 

czytaj więcej

Spotkanie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Podmoklach Małych

Dnia 17 marca 2014 r. Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Killion Munyama zainaugurował w Szkole Podstawowej w Podmoklach Małych cykl spotkań podczas których omawiane będą kluczowe tematy dotyczące pozycji Afryki we współczesnym świecie. W spotkaniu udział wzięli Burmistrz Babimostu  Bernard Radny, Zastępca Burmistrza Zbigniew Woziński, Sekretarz Gminy Sylwia Panaś oraz Przyjaciel szkoły Justyna Rapicka.  Spotkanie z Posłem było jednym z wydarzeń realizowanego w szkole projektu „Afryka jaka jest - wiemy, rozumiemy, pomagamy".

 

czytaj więcej

 

15 -lecie Powiatu Grodziskiego

14 marca br., w Grodziskiej Hali Sportowej, odbyła się uroczystość poświęcona 15 - leciu funkcjonowania samorządu powiatowego w Polsce. Organizatorem imprezy było grodziskie Stowarzyszenie Ziemi Grodziskiej Leader oraz Starostwo Powiatowe.

W wydarzeniu udział wzięli m. in.: Jan Filip Libicki – Senator RP, Wojciech Jankowiak – wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Jarczyński - doradca Wojewody Wielkopolskiego, Włodzimierz Łęcki i Stanisław Stec – byli parlamentarzyści i jednocześnie zasłużeni dla Powiatu Grodziskiego. Posła Killiona Munyama i jednocześnie byłego radnego powiatu grodziskiego  ze względu na obowiązki służbowe – 64 posiedzenie Sejmu RP reprezentował dyrektor biura poselskiego w Grodzisku Wlkp. , pan Hieronim Cichy. Na uroczystości wręczono z inicjatywy posła medale 

„Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które otrzymali: Stanisław Słowiński - kapelmistrz Grodziskiej Orkiestry Dętej – OPIS oraz Sławomir Górny – członek Zarządu Powiatu Grodziskiego.

 

czytaj więcej

Program NATO tour for Policy Makers

W dniach 9-13 marca 2014 r. Poseł Killionon Munyama wspólnie z przedstawicielami innych partii politycznych brał udział w programie „NATO tour for Policy Makers”  w Brukseli i Madrycie.

Kongres EPL w Dublinie

W dniach 6-7 marca, Poseł Killion Munyama uczestniczy w 22 Kongresie EPL w Dublinie. Rozpocznie on ogólnoeuropejską kampanię EPL w wyborach europejskich 2014 .

Kongres wybierze kandydata EPL na przewodniczącego Komisji Europejskiej, który będzie prowadzić kampanię w całej UE dla Partii w wyborach europejskich, które odbędą się w dniach od 22 do 25 maja 2014 roku.

Wśród zaproszonych na kongres gości są m.in. przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Barroso, przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy oraz głowy państw i rządów wywodzących się z partii chadeckich, w tym premier Tusk.

Na kongresie zostanie także poruszona kwestia sytuacji na Ukrainie, w wydarzeniu wezmą udział m.in. Arsenij Jaceniuk i Witalij Kliczko oraz Julia Tymoszenko.