Archiwum wiadomości 

Czwarta Część Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

W dniach od 28 września do 2 października 2015 r. odbywa się 4 część tegorocznej sesji ZPRE. Wśród delegacji posłów i senatorów, bierze udział poseł Killion Munyama. Podczas sesji 29 września br. w głosowaniach, odbył się wybór Zastępcy Sekretarza Generalnego Rady Europy. Wśród kandydatów do objęcia stanowiska były dwie kandydatury; Pani Svetislawa Bulajić z Serbii oraz Pan Wojciech Sawicki z Polski. W głosowaniu wygrał Polak ze 140 głosami. Na jednym z posiedzeń odbyło się również wręczenie Nagrody Praw Człowieka im. Vaclava Havla, którą ustanowiono w marcu 2015r. za wyjątkowe działania obywatelskie w obronie praw człowieka w Europie i na świecie. Nagrodę tą w tym roku otrzymała Pani Ludmlla Alexeeva, która zainspirowała wiele pokoleń w Rosji i zagranicą by angażowali się w walce o sprawiedliwość.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w Wolsztynie

Już po raz kolejny od roku 1990 obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Obchodzimy go głównie, aby zwrócić uwagę na problemy osób starszych, które nie muszą wiązać się głównie z niemożnością prowadzenia aktywnego życia i samorealizacji. W dniu 15 października, spotkanie z tej okazji zorganizowało Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Koło w Wolsztynie, na które zaproszony został poseł Killion Munyama. W przemiłej atmosferze z muzyczną oprawą, można było wspólnie z uczestnikami obchodzić Dzień Osób Starszych. Na uroczystości tej  swoje 60 lecie pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo Maria i Czesław Czarni. Poseł Killion Munyama, na ręce Jubilatki wręczył list gratulacyjny oraz bukiet kwiatów.

Najważniejsze Osiągnięcia Posła Killiona Munyama i Konkretne Plany Na  kolejną kadencję 

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2015/2016 Grodziskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 

Dnia 7 października br. w CK Rondo w Grodzisku Wlkp. odbyła się uroczysta inauguracja  Roku Akademickiego 2015/2016 Grodziskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jak Co roku uroczystość miała  podniosłe znaczenie  nie tylko dla słuchaczy, ale również dla licznie zaproszonych  gości, wśród których obecny był poseł Killion Munyama. Były kwiaty, życzenia oraz adresy okolicznościowe. Poseł  osobiście skierował  słowa do słuchaczy GUTW, które były pełne  podziwu dla Nich oraz ich założycieli . Życzył wszystkim udanego roku akademickiego 2015/2016.

Dwie Wycieczki z Gminy Kamieniec W Sejmie.

Na ostatnim już posiedzeniu VII kadencji Sejmu RP, poseł Killion Munyama gościł w Sejmie dwie wycieczki z Gminy Kamieniec mianowicie wycieczkę z Gimnazjum im Jana Pawła II  oraz wycieczkę zorganizowana przez proboszcza Parafii  pw.  Św. Wawrzyńca.  Zarówno jedna jak i druga wycieczka, miała okazję spotkać się z posłem swojej gminy, który z wielką radością towarzyszył im podczas zwiedzania Sejmu RP. Dla uczestników wycieczki to niebywała okazja, aby zobaczyć miejsca którym zapadają najważniejsze decyzje dotyczące Polski, jak również  spotkać osoby znane i widziane tylko ze szklanego ekranu. Posłowi Killionowi Munyama, było niezmiernie miło towarzyszyć uczestnikom wycieczek. 

Wizyta Pani Premier Ewy Kopacz W Opalenicy

W sobotę 10 października, uczniowie opalenickich szkół, zorganizowali marsz przeciwko dopalaczom, na który zaproszona został Pani premier Ewa Kopacz. Pani premier powiedziała, że to chyba najfajniejsza rzecz jaka wydarzyła się jej podczas ostatniego roku, że mogła maszerować z tak liczną grupą młodzieży ulicami Opalenicy, by powiedzieć „nie truciźnie”. W swej wypowiedzi podkreślała, że dopalacze biorą słabi gracze i dziś opalenicka młodzież dała świadectwo tego, że nie jest im wszystko jedno, że potrafią powiedzieć „nie” . W marszu wraz z Panią premier uczestniczył poseł Killion Munyama i poseł Jakub Rutnicki, którym szefowa rządu serdecznie podziękowała za pracę jaką wykonali w mijającej kadencji Sejmu RP, podkreśliła że bardzo sobie ich ceni bo wykonali kawał dobrej roboty.

Gminny Dzień Edukacji Narodowej w Grodzisku Wlkp.

Dnia 14 października br. W Grodziskiej Hali Sportowej, odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości w która rozpoczęła się hejnałem miasta, życzenia dla wszystkich pracowników oświaty złożył burmistrz Grodziska Wlkp. Henryk  Szymański, do życzeń dołączył się również obecny na uroczystości poseł Killion Munyama . Z okazji Dnia Edukacji Narodowej na uroczystości zostały przyznane nagrody burmistrza, nauczycielom za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej. 

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Dnia 15 października 2015r. w Restauracji Montana w Karpicku, odbyło się spotkanie integracyjnez okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych . Na uroczystości obecny był poseł Killion Munyama, który przywitał wszystkich zgromadzonych gości i uczestników spotkania. Ważnym wydarzeniem tego spotkania, był obchodzony niedawno Jubileusz 60- rocznicy Ślubu Państwa Marii i Czesław Czarnych ze Starego Widzimia. Poseł Killion Munyama złożył Jubilatom serdeczne gratulacje z okazji tak wspaniałego jubileuszu. Pani Maria nie ukrywała wzruszenia odbierając kwiaty i list gratulacyjnyod posła Killiona Munyama, w którym podkreślał jak ważna w życiu jest miłość, wspólne zrozumienie, to czym się żyje, wspólne święta oraz tradycje rodzinne. Pan poseł przekazał również list gratulacyjny dla Jubilatów od Pani Marszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Po części oficjalnej odbyła się zabawa, podczas której poseł Munyama rozdawał uczestnikom autografy i robiono liczne selfie.

20 - lecie Chóru Wielisław w Wielichowie

Dnia 17 października 2015 r. swoje 20-lecie istnienia obchodził Chór Wielisław z Wielichowa. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się mszą św. o godz.18:00 w Kościele  Wielichowie w intencji członków Chóru. Na uroczystości wśród zaproszonych gości był również poseł Killion Munyama, który złożył grupie śpiewaków serdeczne podziękowania i gratulacje za swoją kulturalną działalność i zamiłowanie dla śpiewu chóralnego. Do życzeń dołączył adres gratulacyjny i kwiaty. 

IV Biesiada Siedlecka

18 października br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Siedlcu, odbyła się IV Biesiada Siedlecka, której organizatorami byli GOK w Siedlcu oraz Zespół „Perły – Sumsiodki”.  Wszystkich uczestników i zaproszonych gości Biesiady, wśród których był poseł Killion Munyama powitał włodarz Gminy  Siedlec Pan Jacek Kolesiński Biesiada była wspaniałą okazją do zabawy i spotkania się zespołów ludowych, które swoimi występami porwały do zabawy wszystkich uczestników Biesiady.