Archiwum wiadomości

Wybory Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej

Zwycięzcą pierwszych, powszechnych wyborów na Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej został Donald Tusk. 

Premier Tusk otrzymał ponad 16 tys. głosów, czyli 79,58 procent. Na jego kontrkandydata Jarosława Gowina głosowało 4,11 tys. osób, czyli 20,4 procent głosujących członków partii.

 

Głosów nieważnych było 1658, czyli 7,61%. Oznacza to, że realne poparcie wśród wszystkich, którzy oddali głos wyniosło odpowiednio dla premiera: 73,52%, a dla Jarosława Gowina: 18,87 %. A pamiętać trzeba, że zagłosowało zaledwie nieco ponad połowa członków PO.

 

Udział w Konferencji Quo Vadis w New Britain, USA.

Na zaproszenie Polonii USA, 2 sierpnia 2013 r. w New Britain, Connecticut 2013, USA Poseł Killion Munyama wziął udział w Konferencji Polonii "Quo Vadis", na której debatowali o przyszłości Polonii młodzi prawnicy, lekarze, biznesmeni a także studenci pochodzenia polskiego z USA, Kanady i Australii.

Źródło foto: https://www.facebook.com/polishamerican.happyhour

 

czytaj więcej >>>

W New Britain w stanie Connecticut na konferencji Quo Vadis debatowali o przyszłości Polonii młodzi prawnicy, lekarze, biznesmeni, a także studenci polskiego pochodzenia z USA, Kanady i Australii.
W New Britain w stanie Connecticut na konferencji Quo Vadis debatowali o przyszłości Polonii młodzi prawnicy, lekarze, biznesmeni, a także studenci polskiego pochodzenia z USA, Kanady i Australii