Archiwum wiadomości

Złożenie przysięgi nowo wybranego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dnia 6 sierpnia 2015r. nowo wybrany Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda w obecności Zgromadzenia Narodowego złożył przysięgę, której tekst zapisany jest w art. 130 Konstytucji i tym samym objął Urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość zaprzysiężenia rozpoczęła się wspólnie odśpiewanym hymnem państwowym, który odegrany został przez orkiestrę reprezentacyjną Wojska Polskiego.

Pożegnanie ambasadora Stephena D. Mulla

Zespół Parlamentarny Polska-USA, w dniu 27 sierpnia 2015 roku,  pożegnał lubianego przez wszystkich ambasadora USA w Polsce Stephena D. Mulla. W uroczystości pożegnania wziął udział poseł Killion Munyama. Ambasador Stephen Mull, to niezwykła osobowość, którą prezydent Bronisław Komororowski 7 lipca odznaczył Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski „ za wybitne zaangażowanie w działalność na rzecz bezpieczeństwa międzynarodowego”. W swoich pożegnalnych przemówieniach ambasador mówił, że jest wdzięczny Polsce i Polakom za gościnność, otwartość, poczucie humoru i cierpliwość. Ambasador Mull już dwukrotnie wcześniej pełnił służbę dyplomatyczną w Warszawie w latach 80-tych  i 90-tych.

Memoriał Angeliki Jach w Damasławku

W dniach 8 i 9 sierpnia 2015 roku w Damasławku odbywały się Regionalne zawody konne w skokach przez przeszkody oraz XIII Memoriał Angeliki Jach. Organizatorem zawodów, był Klub Jeździecki Sokół Damasławek, przy wsparciu władz gminy Damasławek, oraz Powiatu Wągrowieckiego. W dniu 9 sierpnia, zawodom przyglądał się poseł Killion Munyama, który jest sympatykiem zawodów konnych. Najlepszym zawodnikiem okazał się Wojciech Dahlke reprezentujący Budzyński KS kłos, który sięgał po zwycięstwo już trzeci raz z rzędu i to on przejął na własność statuetkę konia. Oprócz zwodów konnych podczas weekend w Damasławku, odbyło się wiele różnych atrakcji artystycznych, w których liczny udział  wzięła lokalna społeczność.

Dożynki 2015 w Gminie Granowo

Dożynki to najważniejsze święto rolników w roku. To właśnie w miesiącu sierpniu, kiedy krajobraz polskich pól zamienia się w ściernisko, na których leżą baloty słomy, polscy rolnicy składają swoje dziękczynienie za szczęśliwie zebrane plony. Tak też 15 sierpnia br. rolnicy gminy Granowo złożyli swoje dziękczynienie niosąc do kościoła parafialnego p.w. Św. Marcina w Granowie, bochen chleba upieczony z tegorocznej mąki, a także wieńce uplecione z tegorocznych zbóż , które są symbolem pomyślnie zakończonych prac żniwnych. W uroczystościach dożynkowych gminy Granowo wziął udział również poseł Killion Munyama, który podziękował rolnikom za owoce ich pracy, a także wyraził wyrazy największego szacunku i uznania, który winniśmy zawsze okazywać ludziom pracującym na roli.

III Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa w Nowym Tomyślu

W dniu 21 sierpnia br. już po raz III odbył się Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa w Nowym Tomyślu, którego współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu. W uroczystościach festiwalu wziął udział poseł Killion Munyama. Niezwykle barwny i ciekawy Festiwal, już na stałe wpisał się w kalendarz imprez mieszkańców Nowego Tomyśla, do którego na ten czas zjeżdżają się miłośnicy  tego rzemiosła z  różnych stron świata.

Festyn Pożegnanie Lata Na OWP W Grodzisku Wlkp.

Dnia 29 sierpnia 2015 r. na Osiedlu Wojska Polskiego w Grodzisku Wlkp. odbył się festyn Pożegnanie Lata, organizowany przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Grodzisku Wlkp. Swój udział  w festynie miał również poseł Killion Munyama. Festyn rozpoczął się o godzinie 10:00 rozgrywkami piłki nożnej, w których walczono o Puchar Posła. Do rozgrywek zgłosiły się trzy drużyny, z czego jedna z  drużyn to dziewczęta. Po zaciętej walce, zwycięska drużyna otrzymała puchar z rąk Posła Killiona Munyama. Pozostałe drużyny również uhonorowane  zostały medalami i upominkami. Po zakończonym turnieju, mieszkańcy miasta mogli porozmawiać i wymienić swoje poglądy z posłem, który uczestniczył dalszej części festynu.

XVII Wojewódzkie Archidiecezjalne Dożynki w Buku

Dnia 30 sierpnia 2015 o godz. 13:00 w Buku rozpoczęły się XVII Wojewódzkie Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie. Dożynki rozpoczęły się mszą świętą koncelebrowaną przez metropolitę Poznańskiego Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Słowami podziękowania oraz wyrazami szacunku zwrócił się do rolników Marszałek Marek Woźniak. Podziękował za codzienną pracę za działania, które wprowadzają rolnictwo na drogę nowoczesności i rozwoju. Oprócz obrzędów Dożynkowych, Marszałek Województwa dzielił się chlebem upieczonym z tegorocznej mąki. W uroczystościach Dożynkowych wziął udział również poseł Killion Munyama, oraz inni parlamentarzyści wielkopolskiej ziemi.

Dożynki Powiatu Szamotulskiego w Kaźmierzu

Niesamowicie atrakcyjne okazały się Dożynki Powiatu Szamotulskiego w Kaźmierzu, które odbyły się dnia 30 sierpnia 2015 roku w których uczestniczył poseł Killion Munyama. Po mszy świętej można było obejrzeć tradycyjne obrzędy Dożynkowe, skosztować chleba upieczonego z tegorocznej mąki. Po części artystycznej uczestnicy Dożynek mogli obejrzeć wystawę sprzętu rolniczego a także motoryzację z czasów PRL oraz elementy militarne dawnego zbrojenia.

Wizyta Pani Marszałek Małgorzaty Kidawy- Błońskiej w Grodzisku Wlkp.

Na zaproszenie Pana Posła Killiona Munyama i Posłanki Marii Małgorzaty Janyski, w dniu 30 sierpnia 2015 roku, ze swoją pierwszą wizytą w Grodzisku Wlkp. gościła Pani Marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska. Wśród  zaproszonych gości był również , Burmistrz Grodziska Wlkp. Starosta Grodziski oraz wójtowie gmin i dyrektorzy grodziskich szkół. Z zaproszenia skorzystało także wiele Kobiet Aktywnych z naszego regionu. Pan poseł kierując swe słowa powitania, najpierw podziękował Pani Marszałek za przyjęcie zaproszenia, a następnie  podkreślił , że to wielki  zaszczyt dla lokalnej społeczności gościć Panią Marszałek w naszym pięknym mieście, że gospodarność jego włodarzy da się zauważyć na ulicach naszego miasta.  Pani Marszałek z uwagą słuchała Pana Burmistrza jak dobrze zostały wykorzystane środki finansowe na rozwój naszej gminy i powiatu. Spotkanie było też niebywałą okazją do dyskusji, którą przeprowadziła Pani Poseł Maria Małgorzata Janyska, w której poruszono wiele spraw dotyczących kobiet, ich praw i przywilejów, oraz problemów z jakimi często spotykają się w życiu zawodowym. Na zakończenie były podziękowania, kwiaty oraz wspólne zdjęcia.

Pani Marszałek Sejmu w Opalenicy.

W dniu 30 sierpnia br. w godzinach rannych w Hotelu Remes&Spa w Opalenicy, odbyło się spotkanie Pani Marszałek z ludźmi polityki, kultury, sportu, przedsiębiorczości i oświaty. Uczestników spotkania oraz zaproszonych gości  przywitał burmistrz Tomasz Szulc. Spotkanie miało na celu wzajemną wymianę poglądów, doświadczeń oraz przemyśleń mieszkańców gminy, wobec globalnej polityki państwa. W spotkaniu wziął udział poseł Killion Munyama wraz z posłami i senatorem naszego okręgu.