Archiwum wiadomości

"Kolęda a capella"

22 stycznia br. w kościele farnym w Grodzisku Wielkopolskim odbył się Przegląd Chórów 2012 "Kolęda a capella", któremu patronował starosta grodziski. Śpiewających uczestników Przeglądu oraz publiczność powitali wspólnie starosta Mariusz Zgaiński oraz proboszcz parafii pw. św. Jadwigi Marek Sobowiak. Wśród gości obecni byli poseł na Sejm RP Killion Munyama z małżonką oraz senator Jan Filip Libicki, a także wicestarostowie Antoni Kłak i Sławomir Górny, który jednocześnie był dyrygentem jednego z chórów.

Spotkania noworoczne 2012 w regionie

Poseł Killion Munyama uczestniczył w styczniu 2012 r. w spotkaniach noworocznych w  Grodzisku Wlkp., Nowym Tomyślu, Wronkach, Wolsztynie i Trzciance. W swoich wystąpieniach,  życzył włodarzom miast i ich mieszkańcom aby  2012 rok mimo tego, iż będzie wymagał wielu trudnych decyzji, należał do tych, który będzie mógł być zaliczany przez gospodarzy miast do tych udanych. Życzył również by kierować się  zaufaniem i współpracą w działaniach niezbędnych z punktu widzenia interesu Polski. Dodal również, dobra współpraca w trudnym ekonomicznie okresie jest warunkiem do  stabilizacji.

Sejm uchwalił ustawę budżetową na 2012 r.

foto. Krzysztof Białoskórski

27 stycznia br. podczas 7. posiedzenia Sejmu posłowie uchwalili budżet państwa na 2012 r. Przyjęta przez Izbę ustawa budżetowa uwzględnia sześć poprawek zgłoszonych w drugim czytaniu, które dotyczą m.in. podwyżek dla służb mundurowych oraz zmniejszenia wydatków polskich placówek zagranicznych. Teraz ustawa trafi niezwłocznie do Senatu, który powinien zająć stanowisko w ciągu 20 dni.
Źródło: sejm.gov.pl