Archiwum wiadomości

Konferencja "Przyszłość Unii Europejskiej w dobie kryzysu: rola Polski i Niemiec w przyszłej architekturze europejskiej"

Europejska Akademia Dyplomacji wraz z Katedrą Europeistyki UEP oraz Fundacją Konrada Adenauera w Polsce zorganizowała w Poznaniu konferencję "Przyszłość Unii Europejskiej w dobie kryzysu: rola Polski i Niemiec w przyszłej architekturze europejskiej", która odbyła się w Auli Uniwersytetu Ekonomicznego w dniu 26 stycznia 2013 r. Patronat nad konferencją objęli JM Rektor UEP, prof. dr hab. Marian Gorynia, prof. zw. UEP oraz Prezydent Miasta Poznania p. Ryszard Grobelny.

O przyszłości Unii Europejskiej dyskutowali m. in. Filip Kaczmarek (europoseł, PO), dr hab. Killion Munyama (poseł na Sejm RP, PO; UEP), Joachim Bleicker (zastępca ambasadora Niemiec w Polsce), dr hab. Kamila Marchewka–Bartkowiak (UEP; Biuro Analiz Sejmowych), dr hab. Zbigniew Czachór (UAM, Biuro Analiz Sejmowych).

Zdjęcia dzięki uprzejmości European Academy of Diplomacy | Europejska Akademia Dyplomacji | EADZakończyło się 32. posiedzenie Sejmu RP

Ostatni dzień 32. posiedzenia Sejm rozpoczął od uczczenia minutą ciszy pamięci zmarłego w środę, 23 stycznia kard. Józefa Glempa. Marszałek Sejmu podkreśliła zasługi kard. Józefa Glempa i jego wysiłki na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, w tym powołanie Prymasowskiego Komitetu Pomocy Osobom Pozbawionym Wolności i Ich Rodzinom w czasie stanu wojennego. Marszałek Sejmu mówiła też o zaangażowaniu prymasa w budowanie demokracji w Polsce po 1989 r. W trakcie trzydniowych obrad posłowie pracowali m.in. nad projektami ustaw o związkach partnerskich. Izba zajęła się też projektem nowelizacji przepisów dotyczących poręczeń i gwarancji udzielanych przez Skarb Państwa oraz niektóre osoby prawne. Sejm rozpatrzył także stanowisko Senatu w sprawie ustawy budżetowej na rok 2013.

 

Czytaj więcej...>>>

Międzynarodowa współpraca Krajów Grupy Wyszehradzkiej na rzecz rozwoju

21 stycznia 2013 r. Poseł RP Killion Munyama wspólnie z Posłem Leszkiem Jastrzębskim oraz przedstawicielami Polskiej Akcji Humanitarnej wzięli udział w konferencji poświęconej międzynarodowej współpracy na rzecz rozwoju „Visegrad Countries in International Development Cooperation”, która odbyła się w Budapeszcie.

Spotkanie dało możliwość wymiany pomysłów: jak promować temat międzynarodowej współpracy rozwojowej? Poseł Killion Munyama był prelegentem w panelu dyskusyjnym pt.” Szanse dla posłów wzmocnienia dyskusji na temat rozwoju w Parlamencie Narodowym”.

Konferencja na temat bieżącej perspektywy finansowej dla MŚP oraz Samorządów w Grodzisku Wlkp.

Dnia 17.01.2013 odbyła się w CK Rondo w Grodzisku Wlkp. Konferencje na temat bieżącej perspektywy finansowej dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Samorządów, której inicjatorem był Poseł Killion Munyama

Celem konferencji było: przybliżenie nowych narzędzi, nastawionych na finansowanie inwestycji o zwiększonym ryzyku kredytowania oraz na elastyczne podejście do indywidualnych potrzeb; zapoznanie się z “Planem dla Polski” – proponowanymi przedsięwzięciami w dziedzinach społecznych i gospodarczych.

 

 PROGRAM   KONFERENCJI

11:00 – 11:05 – Powitanie Gości,

wprowadzenie – Killion Munyama Poseł na Sejm RP,

11:05 - 11:35 – Stan wdrażania inicjatywy JEREMIE w Wielkopolsce realizowanej w ramach WRPO na lata 2007-2014 – Łukasz Walczyna, Kierownik Oddziału Instrumentów Finansowych Departamentu Wdrażania Programu Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego

11:35 -12:05 - Pomagamy przedsiębiorczym- Jacek Koralewski, Prezes Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.

12:05 – 12:35  Pytania / odpowiedzi

12:35 – 13:05 Poręczenia w ramach inicjatywy JEREMIE – najefektywniejszym sposobem zabezpieczenia kredytów – Michał Chojara  Fundusz Rozwoju

i Promocji Województwa Wielkopolskiego

13:00 -13:30 Pytania/Odpowiedzi

13:30 – 13:45 Przerwa kawowa

13:45 -14:05 Środki i programy Wojewódzkiego Urzędu Pracy na 2013 rok -Wicedyrektor WUP w Poznaniu Michał Stuligrosz

14:05 – 14:25 Plan Dla Polski - Killion Munyama Poseł na Sejm RP

14:25 – 15:00 Pytania/Odpowiedzi/Postulaty

15:00. - Zakończenie

Moderator: Jakub Juja

II PRZEGLĄD CHÓRÓW 2013 "KOLĘDA A CAPPELLA" w Grodzisku Wlkp.

6 stycznia br., w Święto Trzech Króli, w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Grodzisku Wielkopolskim odbył się II Przegląd Chórów 2013 "Kolęda a cappella", któremu patronowali wspólnie - burmistrz Grodziska Wielkopolskiego i starosta grodziski. Licznie zgromadzonej publiczności, zaprezentowało się osiem chórów z terenu powiatu oraz kościańskiego. Przegląd poprowadził sekretarz powiatu Tomasz Dolata. >>> więcej na stronie spgw

Spotkanie noworoczne w auli UAM u Marszałka i Wojewody Wielkopolskiego

Poseł Killion Munyama był gościem spotkania noworocznego u Marszałka i Wojewody Wielkopolskiego, które miało miejsce w auli UAM w Poznaniu dnia 5 stycznia br.
Podczas sobotniego spotkania, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak wręczył Wielkopolską Nagrodę imienia Ryszarda Kapuścińskiego za rok 2012 Profesorowi Jackowi Łuczakowi „za czynienie dobra poprzez pionierskie działania związane z leczeniem bólu oraz medycyną paliatywną i hospicyjną, które znalazły wyraz w utworzeniu w Poznaniu pierwszego w Polsce Oddziału Opieki Paliatywnej i powołaniu Kliniki Opieki Paliatywnej”.

>>>> więcej na stronie Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu