Archiwum wiadomości

Spotkanie Noworoczne Platformy Obywatelskiej Powiatu Grodziskiego

 

Dnia 9 stycznia 2015roku, odbyło się spotkanie noworoczne, zorganizowane przez Zarząd Platformy Obywatelskiej Powiatu Grodziskiego. W spotkaniu udział wzięli członkowie i członkinie Platformy Obywatelskiej naszego powiatu, wraz z kandydatami do wyborów samorządowych, startujących z KW Platformy Obywatelskiej. Wszystkich uczestników przywitali Przewodniczący Sławomir Górny wraz z Posłem na Sejm RP Killionem Munyama. Oprócz życzeń noworocznych Panowie złożyli gratulacje tym, którym udało się uzyskać mandat radnych, a także  podziękowania i  słowa otuchy dla tych, którym tym razem nie  udało się uzyskać oczekiwanego wyniku. Całe spotkanie przebiegało w przemiłej atmosferze  rozmów na tematy bieżące, obecnej sytuacji powyborczej i tym co jeszcze przed nami w obecnym 2015 roku.

 

Odwiedziny Posła w Zespole Szkół  im. Jana Pawła II w Jemielinku

W ramach projektu Międzykulturowe Tabletorium Językowe, które szkoła realizuje wspólnie z ośrodkiem dla dzieci ulicy z Zambii,  szkołę odwiedzili  poseł na Sejm RP Killion Munyama, który urodził się w Zambii oraz burmistrz Iławy pan Adam Żyliński.  Pan Killion Munyama przedstawił prezentację na temat Afryki, aktywni byli również uczniowie którzy mogli zadawać gościom różne pytania. Po ogólnym spotkaniu uczestnicy projektu udali się do klasy aby w towarzystwie pana Killiona Munyamay przeprowadzić rozmowę Skype z kolegami z Zambii.  >>> GALERIA ZDJĘĆ<< Nowe pole tekstowe >>

Koncert Noworoczny w Wielichowie

Dnia 9 stycznia 2015 roku, Poseł Killion Munyama wziął udział w Koncercie Noworocznym, na który zaproszony został przez Panią Burmistrz  Honoratę Kozłowską. Koncert dedykowany był głównie dla osób, które w różny sposób wspomagały gminę  Wielichowo w 2014 roku. Atmosfera koncertu była niezwykle wesoła, a to za sprawą grupy muzyków „Pawlaki”, która  w trakcie występu zaprosiła Posła Killiona Munyama do wspólnego wykonania jednego z utworów, co niesamowicie spodobało się widowni.

Bal Charytatywny Grodziskich Przedsiębiorców       „Wspieramy Twoje Marzenia”

W sobotę 17 stycznia 2015 roku, odbył się bal charytatywny, zorganizowany przez członków Klubu Przedsiębiorców Powiatu Grodziskiego. Całkowity dochód z balu, przekazany został na rozwój i wspieranie młodzieży szczególnie uzdolnionej w Powiecie Grodziskim, mającej swoje pasje i marzenia, która często bez wsparcia innych ludzi, nie miałaby szansy, by realizować swoje marzenia. W balu uczestniczył również Poseł Killion Munyama, który na licytację  przekazał dwa podwójne zaproszenia do zwiedzania Sejmu. Pieniądze z licytacji zaproszeń, również zostały przekazane na szczytny cel. Na bal zaproszona została jedna z laureatek - Anna Hanuszewska, która w obecności swoich rodziców odebrała nagrodę  w postaci karabinku sportowego, dziękując przy tym hojnym darczyńcom.

Spotkania Noworoczne

Tradycją stały się  spotkania noworoczne w powiatach i gminach całej Polski. To niebywała okazja do spotkań przedstawicieli różnych władz, polityków, władz wojewódzkich,  lokalnych, samorządowych, przedstawicieli służb mundurowych oraz innych organizacji.  Wśród tak licznego grona  gości w dniu 23 stycznia  2015 roku, zaproszony przez nowotomyskich włodarzy, starostę Ireneusza Kozeckiego i burmistrza Włodzimierza Hibnera, był Poseł Killion Munyama. Starosta nowotomyski podsumował miniony 2014 rok z nadzieją patrząc na nadchodzący 2015 rok. Na zakończenie zgromadzeni goście wznieśli toast oraz złożyli sobie życzenia noworoczne.

Tego samego dnia w godzinach wieczornych, Poseł Killion Munyama, był również gościem spotkania noworocznego, na które zaproszony został przez starostę wolsztyńskiego Janusza Frąckowiaka.  Poseł Killion Munyama w swej wypowiedzi, zwrócił uwagę na zadowalającą sytuację jaka panuje na rynku pracy w powiecie wolsztyńskim. Pomimo nurtującego nas bezrobocia, powiat wolsztyński w województwie wielkopolskim, to wciąż jeden z powiatów, który może pochwalić się tak niskim bezrobociem, bo tylko 4,7% co daje mu 4 miejsce w województwie, jest to niewątpliwie powód do zadowolenia.

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy w Strasburgu

Poseł Killion Munyama od 1 stycznnia 2015 r. został delegatem Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Pierwsze posiedzenie w którym uczestniczył pan poseł odbyło się w dniach od 26 -30  stycznia 2015 r. w Strasburgu. Na posiedzeniu pan Killion Munyama został zatwierdzonym czlonkiem Komisji ds. Migracji, Uchodźców i Osób Przesiedlonych.