Archiwum wiadomości

Wizyta studyjna dziennikarzy z Afryki Subsaharyjskiej w Sejmie RP

27 września 2012 r. gośćmi Parlamentarnego Zespołu ds. Afryki była grupa 11 dziennikarzy z Afryki Subsaharyjskiej, reprezentujących prasę i telewizję Nigerii, Kenii i Angoli. Dziennikarze przebywali w Polsce w dniach od 23 do 30 września br., odwiedzili Warszawę, Poznań i Kraków. Uczestniczyli w spotkaniach w instytucjach centralnych, urzędach miast i izbach gospodarczych.

Otwarcie Biura Poselsko - Senatorskiego w Obornikach Wlkp.

W poniedziałek dn. 24 września 2012 r. Poseł Killion Munyama wspólnie z Posłanką Małgorzatą Janyską, Senatorem Filipem Libickim i Radnym Wojewódzkim Jarosławem Berendtem zainaugurowali działanie biura poselsko – senatorskiego w Obornikach przy ul. Garażowej 7.

Wręczenie statuetki "Serce bez granic" dr Wandzie Błeńskiej

Wanda Błeńska ur. 30 października 1911 r. w Poznaniu. Przez 43 lata w Ugandzie posługiwała jako lekarka i misjonarka chorym na trąd. W uznaniu za odwagę, bł. Jan Paweł II określił ją "Ambasadorem Misyjnego Laikatu". W 1992 roku wróciła do Polski i zamieszkała w rodzinnym Poznaniu.

We wrześniu br. Poseł Killion Munyama razem z prezesem Fundacji im. Ks. Kard. Adama Kozłowieckiego Bogdanem Romaniukiem wręczali dr Wandzie Błeńskiej, w jej domu w Poznaniu statuetkę „Serce bez granic”.  

140-lecie ogólniaka uczczono godnie

W minioną sobotę i niedzielę, 15 i 16 września br. odbyły się kulminacyjne uroczystości związane z tegorocznymi obchodami 140-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wlkp. w Wągrowcu.
Uroczystości te, w których wzięło udział ponad 330 absolwentów oraz kilkudziesięciu zaproszonych gości rozpoczęła się w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, w którym w godzinach przedpołudniowych odbyła się msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Prymasa Polski ks. abp Józefa Kowalczyka. Stamtąd goście Zjazdu Absolwentów, którzy przyjechali z okazji obchodów 140-lecia I Liceum Ogólnokształcącego udali się do sali kina Miejskiego Domu Kultury, w którym odbyły się oficjalne uroczystości jubileuszowe. Wysoka ranga uroczystości sprawiła, że zaszczycili ją swoją obecnością liczni znamienici goście, wśród których byli m.in. wicemarszałek Sejmu RP Jerzy Wenderlich, posłowie na Sejm RP Jacek Najder, Romuald Ajchler, Paweł Szałamacha i Killion Munyama, senator Mieczysław Augustyn, wojewoda wielkopolski Piotr Florek, wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, władze powiatu ze starostą wągrowieckim Michałem Piechockim na czele oraz władze miasta reprezentowane przez burmistrza Stanisława Wilczyńskiego oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Władysława Purczyńskiego. Burmistrz Wilczyński wraz z przewodniczącym Purczyńskim złożyli na ręce dyrekcji szkoły – podobnie jak wszyscy zaproszeni goście – gratulacje, dziękując za dorobek i osiągnięcia Szkoły, a przede wszystkich za Jej wychowanków, wśród których było i jest wielu wybitnych naukowców, poetów, polityków, duchownych, lekarzy, inżynierów, nauczycieli i artystów. Burmistrz Wilczyński podkreślił ich ogromny wkład, jako ambasadorów naszego miasta, dla promocji Wągrowca, Ziemi Wągrowieckiej i Polski. Zaprezentowano również najnowszy film promocyjny Wągrowca, który unaocznił im, jak zmieniło się nasze miasto w ostatnich latach.Uroczystość stała się tez okazja do wręczenia odznaczeń i wyróżnień, które otrzymali:

Złoty krzyż Zasługi: Jan Kasper

Medal Komisji Edukacji Narodowej: Monika Jankowska, Cezary Szypulski oraz Tomasz Dolata.
Odznaka Honorowa Za zasługi dla Rozwoju Województwa Wielkopolskiego: Katarzyna Michalska i Wiesław Szczepański.

Listy gratulacyjne od Wicemarszałka Wenderlicha: Cezary Szypulski, Maciej Patelski, Dorota Kurzyńska-Kreskowiak, Małgorzata Wojnowska, Ewa Narodowiec, Jolanta Nowak-Węklar, Maciej Tomczak i Tomasz Dolata.

Licznie zgromadzeni absolwenci (sala kina MDK pękała w szwach) nie zapomnieli o swoich nauczycielach – delegacja absolwentów wyjechała na wągrowieckie cmentarze, by złożyć kwiaty na grobach swoich nauczycieli. W imieniu absolwentów okolicznościowe wystąpienie wygłosiła prof. Anna Wolff Powęska – jej mądre, ciekawe przemówienie wzruszyło wielu obecnych w sali gości Zjazdu.
Wieczorem uczestnicy Zjazdu spotkali się w murach swojej ukochanej szkoły, w której odbywały się spotkania klasowe oraz bal absolwentów.

W niedzielę natomiast, na zakończenie Zjazdu i obchodów 140-lecia istnienia I LO w Wągrowcu w amfiteatrze miejskim odbył się wspaniały koncert z udziałem zespołów Rosalium, JRM oraz gwiazdy wieczoru – grupy Quidam.

Źródło: www.wagrowiec.eu

Wizyta gości z Gminy Kamieniec

Poseł Killion Munyama zaprosił do odwiedzenia Sejmu członkinie Stowarzyszenia Kobiet Gminy Kamieniec.
Wyjazd odbył się w dniu 11 września 2012 r., udział wzięło w nim 55 osób, głównie pań ze wspomnianego stowarzyszenia ale obecni byli też członkowie ich rodzin. W godzinach południowych wycieczka udała się na Stadion Narodowy. Wielkość stadionu i prawie 60 tysięcy miejsc na trybunach zrobiło na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie. Następnie zwiedzano Krakowskie Przedmieście, Starówkę i Łazienki Królewskie.

Ostatnim punktem trasy wycieczkowej było spotkanie z Posłem Killionem Munyama oraz udział w posiedzeniu Sejmu. Po krótkim wykładzie w Sali Wszechnicy Sejmowej dotyczącym historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu, uczestnicy wycieczki mieli okazję z galerii sali posiedzeń obserwować ławy poselskie oraz wystąpienie Posła Roberta Biedronia dotyczące azylu politycznego.

Wojewódzka Inauguracja roku szkolnego 2012/2013

Dnia 3 września br., w poniedziałek, punktualnie o godz. 8:00 w hali sportowej Gimnazjumim. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu poseł Killion Munyama uczestniczył w WOJEWÓDZKIEJ INAUGURACJI ROKU SZKOLNEGO 2012/2013, z udziałem wielu zaproszonych gości – przedstawicieli wojewódzkich, powiatowych i gminnych władz państwowych, oświatowych i samorządowych, radnych wszystkich szczebli, pracowników naukowych poznańskich uczelni, dyrektorów szkół i placówek, instytucji kultury i wsparcia oświaty i rodziny, księdza dziekana dekanatu lwóweckiego i proboszczów nowotomyskich parafii, związków zawodowych, prezesów, dyrektorów, komendantów, kierowników instytucji i urzędów, przedsiębiorstw i spółek, dziennikarzy oraz oczywiście przedstawicieli rodziców i uczniów wszystkich typów szkół i placówek.

Goście w swych wystąpieniach zwracali uwagę, że współczesną rolą szkoły jest potrzeba stałego dążenia do doskonalenia i unowocześniania własnej pracy, wyzwalanie ciekawości odkrywania świata u uczniów, rozwijanie ich talentów i zainteresowań, także przy wykorzystaniu nowych technologii i e-podręczników, czego najlepszym przykładem jest gimnazjum w Nowym Tomyślu.