Archiwum wiadomości

Przedsiębiorcy w latach 2015-2020- Perspektywy

W dniu 4 września br. poseł Killion Munyama wygłosił prelekcję pt „ Współpraca polskich przedsiębiorców z krajami afrykańskimi – perspektywy”. Uczestnicy mogli dowiedzieć się o możliwych korzyściach kooperacji z krajami afrykańskimi i rządowym projekcie GO-Africa , który wspiera współpracę polskich przedsiębiorstw z krajami afrykańskimi. Spotkanie zorganizowane zostało przez WSG w Bydgoszczy, oraz Inwest - Park  Sp. Z o.o. z Izbą gospodarczą Północnej Wielkopolski.

Podpisanie umowy pomiędzy Szpitalem Dziecięcym w Warszawie a Szpitalem im. Adama Kozłowieckiego w Lusace, Zambia

Dnia 16 września 2015r, została podpisana umowa pomiędzy Szpitalem Dziecięcym w Warszawie,a szpitalem im. Kardynała Adama Kozłowieckiego w Lusace w Zambii. W rozmowach uczestniczył również poseł Killion Munyama.

Bal Dobroczynny W Arłamowie

Dnia 19 września br. odbył się Bal Dobroczynny Serce Bez Granic- Bliźniemu Swemu Arłamów 2015. Organizatorem balu była Fundacja im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego „ Serce Bez Granic” wraz z Fundacją „ Bliźniemu Swemu” Towarzystwa Pomocy im. Świętego Brata Alberta.  Dochódz Balu  został przeznaczony na Szpital im. Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Lusace( Zambiia) i Dom Dziecka Ochronka Św. Brata Alberta w Stalowej Woli oraz wsparcie budowy przy Cardinal Adam Memorial Hospital  domu dla polskich lekarzy i wolontariuszy. W balu dobroczynnym wziął udział poseł Killion Munyama wraz z małżonką.

  Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego w Obornikach

W dniu 1 września br. poseł Killion Munyama brał udział w wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego w Obornikach. Wśród wielu zaproszonych gości pojawili się min. wojewoda wielkopolski, posłowie na sejm, senator, przedstawiciele władz oświatowych. Cała uroczystość przebiegała w miłej i sympatycznej atmosferze. Po części oficjalnej, podczas której usłyszeć można było przemówienia gości i życzenia pomyślności na nowy rok szkolny dla rodziców, nauczycieli i uczniów przyszła kolej na część artystyczną, w czasie której dzieci z zespołu szkół w Obornikach w piękny sposób przekazały ideę, że wszyscy ludzie są równi.

  Obchody 76 Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej

1 września 2015 roku, na Placu Zwycięstwa w Pile, licznie zebrali się Kombatanci, parlamentarzyści, samorządowcy, uczniowie i delegacje polskich przedsiębiorstw, urzędów i organizacji pozarządowych, którzy uczcili pamięć bohaterów poległych w II wojnie światowej. Po zakończeniu części oficjalnej, delegacje wśród których był również poseł Killion Munyama, złożyły wiązanki okolicznościowe pod Pomnikiem  Zwycięstwa.

Dożynki w Kluczewie

Ta wspaniała tradycja jaką są  Dożynki, kiedy  Rolnicy wnoszą do kościołów bochen chleba i wieńce dożynkowe, składając dziękczynienie za szczęśliwie zebrane plony, to nie wątpliwie najważniejsze ludowe święto nie tylko Rolników, ale wszystkich Polaków. Swoje podziękowania  za szczęśliwie zebrane plony, złożyli również Rolnicy powiatu Wolsztyńskiego w dniu 6 września br. które rozpoczęli mszą dziękczynną, po której nastąpiły tradycyjne obrzędy dożynkowe. W tej wspaniałej tradycji Święta Plonów wziął udział poseł Killion Munyama, który złożył serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania dla Rolników Ziemi Wolsztyńskiej.

Kongres Programowy PO

12 września br. w Poznaniu odbył się Kongres Programowy PO, na której zaprezentowane zostały realne plany dla naszego kraju na najbliższe 4 lata. Na Kongres oprócz posłów i senatorów Platformy Obywatelskiej RP, przybyło wielu jej  sympatyków i przyjaciół.

Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. INPRONKO

21 września 2015 roku w Sali Senatu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odbyło się wyjazdowe posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Zintegrowanego Wielodyscyplinarnego Systemu Profilaktyki, Diagnostyki i Leczenia Chorób Nowotworowych w Polsce Zachodniej "INPRONKO", w którym udział wziął poseł Killion Munyama, Na posiedzeniu podpisany został  list otwarty m. in. do Ministra Zdrowia o poparciu projektu terapii protonowej, podnoszącej skuteczność i komfort leczenia chorób nowotworowych.

Festyn Bliżej Afryki W Nowym Tomyślu

W sobotę 12 września 2015 r, podczas biegu Chyża 10 w Nowym Tomyślu , odbywało się wiele imprez towarzyszących. Jedną z takich atrakcji, którą przygotował Nowotomyski Ośrodek Kultury wraz z Burmistrzem Nowego Tomyśla i Posłem Killionem Munyama, był Festyn BLIŻEJ AFRYKI, który przybliżył afrykańską kulturę nie tylko sportowcom, ale również mieszkańcom, którzy z aktywnie wzięli udział w afrykańskiej przygodzie.

  35 – Lecie  Kapeli Zza Winkla

12 września 2015 roku, oprócz Nowotomyskiego biegu Chyża 10, miał miejsce jubileusz 35-lecia  znanej nie tylko w Wielkopolsce Kapeli Zza Winkla, która słynie głównie z tego, że śpiewa tylko w wielkopolskiej gwarze, co czyni ją wyjątkowo lubianą. Na występy jubilatów przybyło mnóstwo fanów, wśród których był również poseł Killion Munyama, który złożył muzykom serdeczne gratulacje i  życzenia z okazji tego wspaniałego jubileuszu artystycznego.

Mecz Charytatywny „Dla Magdy”

Dnia 13 września 2015 roku na stadionie MSOiR w Wolsztynie, odbył się charytatywny mecz gwiazd. Tym razem zagrały ze sobą; drużyna  Telewizji Polskiej przeciw  drużynie z Wolsztyna. Całkowity dochód ze zbiórki publicznej zorganizowanej podczas meczu został przekazany na leczenie chorej na nowotwór 8 letniej Magdaleny Piosik ze Świętna. Niesamowite wydarzenie, na które przyszło mnóstwo osób wielkiego serca, dało świadectwo solidarności z cierpiącą Magdą i jej rodzicami. Do tego wspaniałego wydarzenia sportowego, przyłączył się również poseł Killion Munyama, który oprócz wielu wspaniałych gwiazd szklanego ekranu, wziął udział w konkursie rzutów karnych dla chorej  Madzi. .

Otwarcie Ratusza W Rostarzewie

18 września br. odbyło się otwarcie Ratusza w Rostarzewie. Późnobarokowy zabytek, który kiedyś pełnił rolę ratusza, od 2010 roku był  zamknięty ze względu na groźbę zawalenia. Dzięki funduszom unijnym, gminnym i ministerialnym udało się go wyremontować. Na otwarcie liczne przybyli mieszkańcy Rostarzewa, a także liczne  grono  gości, w śród których obecny był poseł Killion Munyama.