Archiwum wiadomości

Spotkanie z prof. Jerzym Stępniem

Wybitny prawnik, internowany w stanie wojennym, jeden z współtwórców reformy samorządowej, wieloletni sędzia i były, powołany w 2006 r. przez prezydenta L. Kaczyńskiego, prezes Trybunału Konstytucyjnego, przedstawił 30 wrzesnia br. w Grodzisku Wielkopolskim zagrożenia dla demokracji w związku z konfliktem wokół TK. W spotkaniu wraz z mieszkańcami Grodziska uczestniczył również poseł Killion Munyama. Profesor przybył na spotkanie na zaproszenie grodziskiego Komitetu Obrony Demokracji. 

Bal Dobroczynny  Serce Bez Granic – Bliźniemu Swemu

Dnia 10 września 2016 r w Arłamowie, odbyła się II edycja Balu Dobroczynnego Serce Bez Granic-Bliźniemu Swemu. Dochód z Balu przeznaczony zostanie na budowę domu polskich lekarzy przy Szpitalu im. Kardynała Adama Kozłowieckiego  SJ w Lusace (Zambia) i Dom Dziecka „ Ochronka im. Św. Brata Alberta” w Stalowej Woli. Zaszczytny cel wspierał również obecny na balu poseł Killion Munyama. Prowadzącymi imprezy byli Małgorzata Socha i Andrzej Ignasiak. Bal swoimi występami wspierali tacy artyści jak Krzysztof Cugowski z Synami oraz Ricky Lion.   

Posiedzenie Komisji Równości i Niedyskryminacji w Paryżu

W dniu 9 września 2016 r. poseł Killion Munyama, uczestniczył w Komisji do Spraw Równości i Niedyskryminacji w Paryżu (w ramach Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy). W Komisjach omówione zostały wprowadzenia do raportów, których tematami są ciągle narastające  różne problemy nietolerancji w cyberprzestrzeni dotyczące min. płci oraz na tle narodowościowym, gdzie swój głos w sprawie poprawek zabrał poseł Munyama. Na komisji omówiona została także pozycja kobiet w przestrzeni publicznej, a także ich pozycji w gospodarce.

Dni Kaźmierza połączone ze świętem plonów

W niedzielę 04 września odbyły się Dni Kaźmierza połączone z świętem plonów. Gospodarzem uroczystości był Wójt Gminy Kaźmierz Zenon Gałka.  Pan Wójt wspólnie z Posłem Killionem Munyama wręczyli wyróżnienia "Zasłużony dla Gminy Kaźmierz" przyznane przez Radę Gminy. Jednocześnie Poseł Killion Munyama podziękował wszystkim Rolnikom oraz ich rodzinom, za trud i ciężką pracę jaką wykonali, za miłość i szacunek dla ukochanej ziemi z której dzięki nim wyrósł ten wspaniały owoc jakim jest bochen chleba- symbol życia, radości, sytości oraz szczęścia.