Felietony Posła

Heros dnia powszedniego!

Matka i zdrowie mają jeden podstawowy wspólny mianownik. Każde z nich potrafimy naprawdę docenić, gdy ich zabraknie. Widzę to sam po sobie, gdyż niestety nie ma już na tym świecie osoby, która nigdy nie szczędziła trudu, wysiłku i wyrzeczeń by mnie wychować, a której dobrych wskazówek nie zawsze słuchałem. Cichej bohaterki dnia codziennego, która dzięki swoim zdolnością ukształtowała mnie na tego kim jestem. Na której się nigdy nie zawiodłem.

Niestety, w dobie dnia dzisiejszego marginalizuje się macierzyństwo, jako coś co przeszkadza w robieniu kariery i zarabianiu pieniędzy. Tymczasem jest to prawdopodobnie najważniejszy aspekt nawet nie rozwoju, ale przetrwania społeczeństwa i państwa. Młode pokolenie stanowi o tym jak każdy z nas będzie żył w tym czasie, gdy nie będzie już zdolny pracować. To ono tworzy gospodarkę jutra, gdyż niezależnie od tego jak definiujemy system emerytalny i na jakich filarach go oprzemy i tak podstawą systemu gospodarczego są ludzie czynni zawodowo oraz ich ilość w stosunku do reszty pozostającej na ich utrzymaniu. Nie istnieje rozwiązanie, które pozwoliłoby wszystkim żyć z oszczędności bez deprecjacji tych ostatnich do zera.

Dlatego minione święto- Dzień Matki powinno być wykorzystane do podkreślenia roli macierzyństwa w życiu kobiety. Celebrowania radości, jaką jest doświadczanie cudu narodzin i obserwacji rozwoju dziecka. Przede wszystkim jednak chce podkreślić wartości, jaką każda stająca się matką kobieta wnosi do społeczeństwa poprzez budowanie jego oblicza i podstaw utrzymania, gdy równe jej pokolenie nie będzie już zdolne by pracować.

Świadczy to o tym, jak ważna rolę społeczeństwo nałożyło na kobietę. Rola matki jest najbardziej wiodącą i wysoko cenioną rolą przez własną rodzinę, społeczność lokalną i samą kobietę. Uogólniając, matka jest tą kobietą, która daje dziecku życie i tą, która to życie podtrzymuje, pomaga mu w rozwoju praktycznie przez całe życie. Matka daje członkom rodziny swoja miłość, swój czas, swoją pracę. To na niej ciąży większość obowiązków, to ona stara się jak najlepiej wypełniać funkcję opiekuńczo wychowawczą. I to w sytuacji, gdy cecha charakterystyczną bardzo wielu współczesnych rodzin jest brak poczucia bezpieczeństwa i ciągła niepewność, co do źródeł utrzymania, co do wychowania dzieci, co do przyszłości.

Dlatego korzystając z okazji życzę wszystkim matkom dużo pomyślności, a przede wszystkim pociechy ze swoich dzieci a kobietom, które jeszcze nie są matkami spełnienia marzeń o szczęśliwym macierzyństwie.

/-/ Killion Munyama

Komentarze

Brak wpisów.
Wpisz kod
* Pola obowiązkowe