Felietony Posła

Podsumowanie

Opublikowano 23 grudnia 2012 r., 21. 33

Okres świąt Bożego Narodzenia jak co roku skłania mnie do refleksji i podsumowania tego co na przestrzeni mijającego roku udało mi się zrobić, tak dla innych jak i dla siebie. Do zastanowienia czy należycie wykorzystałem miniony czas.


Tegoroczne podsumowanie, którym pragnę się z Państwem podzielić upłynęło pod znakiem pracy jaką wykonałem jako parlamentarzysta i naukowiec.

Rozpoczynając od działalności publicznej stwierdzić mogę, iż najsumienniej jak tyko potrafiłem wykonywałem pracę parlamentarzysty uczestnicząc w 99,86% głosowań, 34 razy występowałem na posiedzeniach Sejmu. Złożyłem 13 interpelacji, 2 zapytania, 1 oświadczenie oraz 1 zapytanie w sprawach bieżących. Brałem również aktywny udział w pracach komisji i zespołów parlamentarnych, w których zasiadam. Przede wszystkim w ramach Komisji Finansów Publicznych oraz Spraw Zagranicznych, w imieniu których kilkukrotnie miałem okazję przedkładać wysokiej izbie propozycje projektów wypracowanych przeze mnie ustaw.


Jako parlamentarzysta angażowałem się również w sprawy publiczne. Na ile potrafiłem przedstawiałem koleżankom i kolegom posłom sprawy, z którymi do mnie przychodzono naświetlając niedoskonałości systemu prawnego i rozwiązań funkcjonujących obecnie. Wiedzę o problemach, w tym o krzywdzących lub nieefektywnych rozwiązaniach systemowych starałem się czerpać ze spotkań jakie odbywałem z wyborcami. W trakcie mijającego roku odbyłem 54 dyżury poselskie, na których swoją obecnością zaszczyciło mnie ponad 130 osób z rozmaitymi zagadnieniami. Uczestniczyłem w 64 okolicznościowych imprezach organizowanych na terenie całego okręgu wyborczego i poza nim. Jednocześnie zorganizowałem 13 spotkań informacyjnych poruszających tak wrażliwe społecznie zagadnienia jak reforma emerytalna czy plan dla Polski po roku 2012 r. Świadczone w ramach biura poselskiego bezpłatne porady prawne, także cieszyły się dużą popularnością. Od początku roku skorzystały z nich 253 osoby.


Oczywiście z poruszanych w trakcie wymienionych spotkań problemów nie wszystkie udało się rozwiązać. Nad nimi boleję szczególnie i utwierdzają mnie one w przekonaniu o konieczności reform usprawniających działanie naszego kraju. Niemniej utwierdzają mnie one w przekonaniu, że nam, to znaczy: każdemu kto odwiedził moje biuro i zabrał głos w dyskusji publicznej chce się pracować nad zmianami, że Polska nie jest obojętna, przede wszystkim jej obywatelom.


Przechodząc od działalności publicznej do pracy naukowej za najistotniejsze wydarzenie mijającego roku uznaje zwieńczenie siedmiu ostatnich lat pracy, jakim była obrona pracy habilitacyjnej i uzyskanie tytułu doktora habilitowanego nauk ekonomicznych.

Wszystko to powoduje, iż miniony rok uznaje za udany i dający podstawy sądzić, że kolejny, który stoi przede mną będzie mógł obfitować w kolejne zadania, którym postaram się sprostać, i które przyniosą satysfakcje z mojej pracy, zarówno tym którzy mnie wybrali jak i mnie samemu.


Na koniec pragnę i Wam, szanowni czytelnicy życzyć by i Wasze podsumowanie mijającego roku dało jak najwięcej satysfakcji. Jednocześnie z okazji czasu radości i refleksji jaki to okresem są Święta Bożego Narodzenia życzę spokoju, szczęścia i ciepłej rodzinnej atmosfery oraz by nowy 2013 r. stanowił pasmo sukcesów w tych dziedzinach o jakich każdy w skrytości serca marzy, i które pragnie realizować.

 

/-/ Killion Munyama

Komentarze

Brak wpisów.
Wpisz kod
* Pola obowiązkowe