Felietony Posła

Z podwórka

Opublikowano 14 kwietnia 2013 r., 20. 45

Mimo, iż ciśnie mi się na usta relacja z wizyty w Nigerii, w tym przedstawienie zarówno tego co zostało ustalone w trakcie tej niezwykle owocnej wizyty, dzisiejszy felieton poświęcę jednak propagowaniu niezwykle istotnej w skali naszego wielkopolskiego podwórka inicjatywie tj. Poznańskim Dniom Przedsiębiorczości, które odbędą się w dniach 24-25 kwietnia.

 

Poznańskie Dni Przedsiębiorczości łączą pod jednym logo, w tym samym miejscu różne imprezy, których celem jest wspieranie rozwoju przedsiębiorczości. Misją Dni jest umacnianie wizerunku aglomeracji poznańskiej, jako miejsca przyjaznego różnorodnym formom aktywności ekonomicznej.

 

Impreza skierowana jest do tych wszystkich, którzy zajmują się działalnością gospodarczą, a także do młodzieży – uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów. W tym wydarzeniu spotykają się zarówno ludzie młodzi, jak ci z doświadczeniem. Każdy z nich będzie przestawiał blaski i cienie swojej działalności gospodarczej, opowie o trudnościach i czego należy unikać. Pojawiają się ludzie młodzi, którzy kończą naukę i mają dylemat – podjąć pracę na etacie czy zacząć własny biznes.

 

Przyszli przedsiębiorcy będą mogli zasięgnąć porad z zakresu m.in. skutecznego zarządzania firmą, budowania marki czy możliwości uzyskania dofinansowania działalności. Przygotowano łącznie ponad 40 paneli dyskusyjnych, warsztatów i szkoleń.

 

W ramach Poznańskich Dni Przedsiębiorczości odbędzie się szósta edycja Forum Gospodarczego Metropolii Poznań, organizowanego przez Wielkopolską Izbę Przemysłowo-Handlową. Najbliższa edycja przygotowana jest pod hasłem "Zaprojektuj swoją przyszłość". Jak bowiem twierdzą organizatorzy „Większość z nas pracuje, ale tylko nieliczna grupa potrafi sobie tę pracę zorganizować”. Chcą zaprosić do udziału w dyskusji 30-latków, którzy już osiągnęli sukces w biznesie, bo to właśnie nowe pokolenie staje się przedsiębiorcami i daje miejsca pracy.

 

Uczestnicy forum będą dyskutować również m.in. o firmach rodzinnych w polskiej i światowej gospodarce, inwestycjach w Poznaniu oraz o coraz częstszym problemie małych i średnich przedsiębiorstw - niewypłacalności.

 

W trakcie Dni zostanie rozstrzygnięta X edycja konkursu na Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości.

 

Poznańskie Dni Przedsiębiorczości oraz Forum Gospodarcze Metropolii Poznań odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wstęp i uczestnictwo, do którego zachęcam jest bezpłatne.

 

/-/ Killion Munyama